miranda-kerr-escada-perfume

Güzel koku herkesi etkiler, muhteşem bir parfüm ise büyüler… Sizin için en doğru parfümü bulmanın yollarını açıklıyoruz. ‘Yüksek Topuklar’ özel haberinde parfüm seçimi nasıl olmalı, nasıl kullanılır sorularına cevaplar bulacaksanız. Haydi, başlayalım!

Bir parfüm sürerek anılara yolculuk edebilir, çiçek bahçelerinde gezintiye çıkabilir, okyanusta balıklarla yüzebilirsiniz. Parfümünüz kişiliğinizi tamamlar.

Parfüm, bir kadının en zevkli ve vazgeçilmez unsurlarından biridir. Parfümün içinde alkol, reçine, bitki ve yağ özleri bulunur. Ancak şunu bilmelisiniz ki, her işlenen koku parfüm değildir. İçlerindeki bileşenlerin dağılımına göre farklı adlar alırlar.

  • Eau de parfüm: %12 parfüm+%88 su alkol
  • Eau de toillette:%9 parfüm+%91 su ve alkol
  • Eau de cologne:%2 parfüm+az alkol+bol su

Genellikle gece parfüm, gündüz eau de parfüm kullanılır. Kullandığınız parfümün yan ürünleri olan losyon, deodorant gibi ürünleri kullanarak, parfümün etkisini arttırabilirsiniz.

Öneri: Calvin Klein Beauty Set + Body Lotion

Bir parfümün kalıcı olup olmadığı sıktıktan ancak birkaç saat sonra anlaşılır. Parfümün kalıcı olmasını istiyorsanız, tek seferde çok sıkmak yerine, gün içinde azar azar sıkınız. Temiz cilt üstüne sıkılan parfüm daha uzun süre dayanır.

erkeklerin-sevdigi-parfumler

Öneri: Kenzo Jungle Pour Femme EDP

Yazın güneşte parfüm sıkmayın. İyi koşullarda bir parfümün ömrü 1 sene kadardır.

Özellikle spreyli parfümleri tercih edin çünkü bu parfümler hava almaz.

Öneri: Gucci Guilty Intense Pour Femme EDP

Parfümü buzdolabında saklamak, zaman içinde kokunun değişmesine sebep olacaktır.

Parfüm her vücutta farklı bir koku verir. Bu yüzden kendi üstünüzde test etmeden, beğendiniz diye koku almayın.

Parfüm sıkılacak noktalar; kulak arkası, boyun çukuru ve bileklerdir. Bunun haricinde göğüs arası, kol altları, dirsek arkası ve dirsek içi gibi sıcak ve nemli bölgeler de kullanılabilir.

Öneri: Versace Bright Crystal EDT

yazparfum