Hayalinizdeki parfümü 5 adımda bulun!

Kokunuz, imzanız gibidir; sizinle hatırlanır! İnsanlar üzerinde kalıcı ve etkileyici iz bırakmanızı sağlar. Sizin için en güzel parfümü bulup mutlulukla kullanmanız için harika bir rehber hazırladık! Hep yanınızda olmasını isteyeceğiniz bir parfüm önerimiz var.

Parfüm gizli anlamını öğrenin!

Parfüm Latince “perfumum” kelimesinden gelir ve “duman içinden” anlamındadır. Bilinen anlamı ise; kokuyu koruyan sabitleyicilerin eklendiği baharatlar, çiçekler, otlar, meyveler ve odunlardan elde edilen esans yağlarından oluşan karışımların eklenmesiyle elde edilen güzel kokulu sıvılardır.

Temiz tene uygulayın!

Parfüm kullanmanın ilk şartı temiz bir tene uygulamaktır. Özellikle banyodan sonra sürülen parfümün kalıcılığı daha yüksektir çünkü ciltteki gözenekler banyodan sonra açılır ve koku adeta teninizde dans eder. Ayrıca banyo esnasında parfümün yan ürünlerini kullanmak, kokunun kalıcılığını artıracaktır.

Parfümü doğru noktalara sıkın!

Parfümü bedeninizde nabzın attığı bölgelere sıkarsanız, kalıcılığını arttırırsınız.Bilekler, boyun, göğüslerin arası, kulak arkası ve diz arakları daha sıcak ve nemli bölgelerdir. Buralara sıkılan koku daha iyi yayılır.

En güzel parfümü seçin!

Çiçek ve meyve notalarıyla tasarlanmış, Christian Dior Miss Dior parfüm; imza kokunuz olmaya hazır! Tatlı bir parfüm, teninizde dans ediyor. Ruhunuza pozitif enerji ve mutluluk getiriyor. Kalıcı kokusuyla, gün boyu sizinle olacak ve çevrenizdekileri büyüleyecek. Unutmadan, “Hangi parfümü kullanıyorsun?” sorusuyla sık sık karşılacaksınız,  “Benim parfümüm Miss Dior” demeye hazır olun!

Cilt tipine parfüm seçin!

Cilt tipinizle parfümünüzün kalıcılığı birbiriyle ilgilidir. Yağlı ciltler parfümü daha uzun süre saklarlar. Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz, parfümü biraz daha fazla sürmeniz gerekebilir.

En doğru kokuyu bulun!

Başkalarında çok beğendiğiniz bir parfümün, sizin üzerinizde de güzel duracağını garanti edemezsiniz çünkü parfüm, cilt kokusuyla birleşerek kendini gösterir. Kendi teninizde denemeden parfüm seçmek bazen hayal kırıklığı yaratabilir.

Doğru parfüm nasıl seçilir?

Bileğinizi iç tarafına bir parça sıkın ve üstünden 10 dakika geçmesini bekleyin. Bu sürede alkol buharlaşır ve vücudun kimyasıyla uyumu tamamlanarak gerçek etkisi ortaya çıkar. En fazla 3 kokuya bakın. Daha fazlası koku duyunuzun geçici süreyle etkisizleşmesine sebep olur.

Parfüm nerede saklanır?

Parfümlerinizi karanlık, kapalı ve serin ortamlarda saklamanız sizin için en iyisidir. Kapağı kapalı olarak buzdolabında saklayabiliyorsanız, parfümünüzü uzun süre kullanabilirsiniz.

Parfüm kullanmanın inceliklerini öğrendiniz, hemen güzel bir parfüm seçebilirsiniz.

Yorum Yapın