Yaşamın temel ihtiyaçları olan, gıda, barınma gibi ihtiyaçların karşılanmaması durumunda, maalesef çiftlerin de ilişkilerini yürütmeleri de mümkün olmuyor.“Benim para durumum iyi” demişsin, ancak bu cümleyi biraz açmak lazım.

İyi olan durum, babanın durumu mu, yoksa senin meslek sahibi olmandan kaynaklanan bir para kazanma mı bu? Eğer baba evinde yaşadığın bir rahatlıktan aldığın güç ile hayatın hep böyle gideceğini düşünüyorsan, yanılırsın. Peki, sana başka bir soru sorayım, Allah korusun, yarın bir iflas yaşandı ve sizin maddi gücünüz bitti. Bu durumda ne yapacaksın? Alıştığın şartlarda yaşayamadığın için, depresyona mı gireceksin, ya da çok para kazanmanın illegal yollarını mı arayacaksın?

Sevgili Jasmin, yaşının daha çok genç olduğunu düşünerek, sana bir konuda tavsiye vermek istiyorum. Yaşam alışkanlıklarını ne kadar benimsediğini tahmin edebiliyorum, ancak sevdiğin, hayatın tüm zorluklarını beraber paylaşacağın bir insan yanında değilse, emin ol ki, o paranın hiçbir anlamı kalmaz. İnsan her tür şartta yaşayabilir, sen de bir tercih yapmak zorunda kalabilirsin. Her zaman, sevdiklerini, dostlarını ve seni gerçekten sevenleri seç. Güzellik, para, gençlik, bunların hepsi geçer, baki kalan yanındakilerdir. Umarım dediklerimi anlayabilmişsindir, bunları erken öğrenmeni diliyorum. Sevgilerimle…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

Okur Mektubu

sevgilim var esi benzeri bulunmayan dört senedir birbirimize açılmak için bekledik sonunda oldu uç ay oldu bu ilişkiye başlayalı babalarımız çok iyi anlaşıyor aslında birazda ondan çekindiğimiz için söyleyemedik sonra dayanamadı söyledi iyide yaptı ama benim para durumum iyi onun ise değil ben alıştım rahata o da evlenmek benimle ölene kadar mutlu olmak istiyor ben korkuyorum alıştığım rahatı bulamazsam diye ama ondanda vazgeçmek istemiyorum onu seviyorum sizce ben ne yapmalıyım böyle bir durumda?

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın