Sen belli ki; ayakları üzerinde duran ve güçlü bir genç kadınsın. Bunu da tüm içtenliğinle paylaşıyorsun. Ancak her ilişkide, bunu özellikle üstüne bastırarak söylüyorum her ilişki diye; sevgili ilişkisi, dostluk ilişkisi, iş ilişkisi, hepsinde karşılıklı bir sınır oluşturmak gerekiyor.

Fazla özveri, seni düşündüğünden daha fazla zarar sokabilir. Onun aklından geçenleri bilememiz elbette mümkün değil. O ne hissetti? Senin hediyelerin ve yaşam standardın karşısında neler düşündü? Çekindi mi, kendini aciz mi hissetti? Bu soruların cevaplarını biz veremeyiz.

Ancak, kendini ezik veya zavallı, aciz bir konumda görmüş olabilir. Senin karşında güçlü duramadığını hissetmiş olabilir. Bu olumsuz duygular, sevgisinin de azalmasına enden olmuştur.

Geri dönmesini ve yaptığı hatayı anlamasını istiyorsun. Ancak şu detayı atlama: Onun hata yaptığını düşünen sensin. O bunun hata olduğunu düşünmüyor olamaz mı?

Ayrıca bir abla tavsiyesi; bu kadar kısa sürede, bu kadar fazla verici davranmak; karşındakini bu derece şımartmak, seni terk etmese bile, gün gelince kendini senden üstün görmesine sebep olur. Sen bunca hediyeyi ve aşırı olan pek çok hareketini neden yaptığını sorgulamalısın. Sevilmemek korkusu olabilir mi?

Bu yaşadıklarını iyi gözlemlemeni ve karşı tarafın hatalarından önce, kendi yaptıklarını gözden geçirmeni tavsiye ediyorum. Tüm yaşadıkların birer tecrübedir. Bunlardan gereken dersleri çıkararak cebine koymanı ve yola öyle devam etmeni diliyorum.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

okur mektubu

selam ben oncelıkle sunu solemek ıstıyorum gercekten yazdıgınız seyler cok guzel ve mantıklı agızınıza saglık benım basımdan ıkı buyuk ask gectı ıkısıylede evlılık derecesıne geldım aramızda sozlendık aılesıyle tanıstım aılesının yanında kaldım ama ıkısıde sonuc ıtıbarıyle yok tekı 18 yasındaydım tekıde daha yenı suan 23 yasındayım. 6 ay once bır ılıskım bıttı ve ben bıtırdım mantık gırdı araya uyusmuyorduk mevkı olarakta kultur olarakta boy pos olarakta uyusmuyorduk ılk bır ay acı cekmedım hıc ama daha sonra baktım hıc kosmuyor pesımden mutlu ve cok sınırlerım bozuldu bırden sevdıgımı anladım ve hep pesınden kostum agladım sızladım suprızler yaptım hedıyeler aldım hep optu oksadı sevgılı gıbı durdu ama hıc barısmadı benle her cagırdıgım yere geldı konustu ıyı davrandı ama barısmadı. en son bır ay once adalara gıttık bveraber ben davet ettım ona rakı balık falan yedırd  ım sahıle karsı beraber uyuduk ılıskıye gırdık sevgılı gıbıydık yıne her sey cok guzeldı ama 2 hafta sonra bır baktım kı msn sınde melek yuxzlum yazıyordu ve bır kızla fotografı vardı.. sok oldum cok uzuldum 2 hafta boyunca gorusmedık ama bır anda bırını bulup ve resmını koyması cok uzdu kahrettı benı hep taKIP ETTIM ve suan o kızlada ayrılmış. benı kuzenı faceye ekledı benle gorustu dıe kuzenını facesınden sıldı arkadası benı ekledı dıe arkadasını facesınden sıldı benden sureklı kacıyor ve benımle gorusen ınsanlara tavırdı neden bunu yaptıgını anlamıorum benden cok mrahatsız oluyor ama suan acı cekıormuyum bılmıorum tek ıstedıgım donmesı pısman olması ama barısmak ıcın deıl hatasını gercekten anladıgını gormek ıcın donmesını ıstıorum.. ben onun dogum gununde tekne kıraladım sevgılıler gununde cıkmadıgımız halde telefon hedıye ettım arkadasından odunc ceket ıstıcektı gı  ttım o aksam ceket aldım ona bussuru detay bunlarmı fazla gelmıstı acaba ona ben herseyını dusundugum ıcın mı acaba benden bu kadar nefret etmıstı burda kısaca anlatıyorum ama sızın bu mseaja cevap vermenız benı cok mutlu eder ask edıtoru olarak sızın fıkrınız cok onemlı benım ıcın saygılarımla bu arada ben memurum o tekstılde toptancının yanında 600 mılyona calısan bır eleman… ama ınanın bır gun ezmedım onu memurlugumla herseyı beraber yaparız kazanırız dedım makınalarımızın taksıdıne kadar gırmıstık ama bıttı…. gorusmek uzere…