Türkiye’nin sevilen yıldızlarından Özge Özpirinçci, doğallıkla beyazlaşan saçlarıyla, bizlere gülümsüyor. Kadınlara, cesaretiyle ilham verip ezberlerin ötesinde bir güzelliğe davet ediyor.

Biz, ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak; tam 12 yıldır kadınların yanındayız. Sizlerle buluştuğumuz her yayında: “Kadınlar güzeldir, kendiliğinden her haliyle güzeldir.” diyoruz. Özge Özpirinçci, etrafından saçıyla ilgili duyduğu olumsuz eleştirilere rağmen, kalbinden gelen sesi dinliyor! Bu duruşuyla, hem bizim inancımızı pekiştiriyor, hem siz değerli kadınlarımıza rehberlik ediyor.

Elbette, bu şahane toplantıda, özel teşekkürü hak eden bir marka ve özel bir kadın daha var: Dove ve Unilever Marka Müdürü Özge Acarbay! Peki, neden? Çünkü:

Kıymetli Özge Acarbay; kadınların saçları konusunda istedikleri tercihleri yapabileceklerine inanıyor. Tüm zorlu şartlara rağmen, kadınlara cesaret vermek için çalışıyor ve #EzberlerinÖtesinde konseptini, harika bir reklam filmi ile taçlandırıyor!

Amacımız, saçlarıyla ilgili maruz kaldıkları her türlü etikete karşı kadınların sesi olmak ve bize katılan tüm kadınlarla birlikte bu sesi çoğaltmak.

Dove, Özge Özpirinçci ve bu müjdeli haberi sizlere duyuran “Yüksek Topuklar” ekibi olarak; başta Türkiye’de yaşayan kadınlar olmak üzere tüm dünyada; kendiliğinden, tam olduğu gibi diğerlerinden ve benzersiz güzelliğini destekliyoruz. Daha açık ifade edelim: Kadınlara, başka insanlar tarafından uygulanan kusursuz güzellik baskısına karşı çıkıyoruz!

Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay: “Kampanyamızın reklam filminde de dile getirdiğimiz gibi kadınların yüzde 80’i saçları ile ilgili yapılan eleştirilerden etkileniyor. İşte biz de Dove olarak kadınların, hiçbir etiketin etkisinde kalmayarak saçları konusunda yaptıkları tercihlerin arkasında duruyoruz ve kadınlara saçlarını istedikleri gibi boyatmaları ya da boyatmamaları, her yaşta istedikleri saç rengini ya da stilini kullanmaları için cesaret veriyoruz.”

Oyuncu Özge Özpirinçci ise ‘Dove’ aracılığıyla kadınlara şu mesajı iletiyor: “Saçlarım konusunda gerek sektörden gerekse toplumun belli kesimlerinden çok fazla eleştiri aldığım zamanlar oldu. Hayatımın her alanında doğallıktan yana olan biriyim. Saçlar konusunda belli kalıplara uyma zorunluluğu, aslında kadına dayatılan pek çok baskından biri. Ben de özel hayatımda bu baskı karşısında kendim olmayı, doğal kalmayı tercih ettim, saçlarımı da doğal akışına bıraktım. Tam da bu sebeple, Dove’un #EzberlerinÖtesinde kampanyasına destek vererek kendi tercihleri konusunda kadınlara ilham vermek istedim. Her birimiz kendimizi nasıl iyi hissediyorsak öyle güzeliz.”