Arkadaş kalmak en mantıklısı. Bu adam hala bir şekilde sana da olta atmaya çalışıyorsa, durup düşünmek gerek. Bu adam şu anda bir kız arkadaşı varken, hala içten içe seni de elinin altında tutmak istiyorsa, gün gelir de seninle birlikte olursa, aynısını sana da yapmaz mı?

Kiminle istiyorsa onunla olsun. Sen önüne bak, yaşamına devam et. Arkadaş olarak ne paylaştığınızı bilmiyorum ancak, çok da büyük ve değerli bir dostluk yakaladığınız imajı yaratmadı anlattıkların bende. Bu yüzden, bırak o kız arkadaşı ile yaşamaya devam etsin. Adama söylediklerinde, eski Türk filmlerindeki bahtsız genç kız tadı var. Yani, siz mutlu olun ben aradan çekilirim. Siz evlenin, düğününüze gelirim. Çok mutlusun diye sevgililer gününde aramadım. Bu cümleler aslında ben seni seviyorum ama ne yapalım kaderim bu benim tadında olmuş. Yani biraz, istemem yan cebime koy gibi. Bu söylemleri değiştir artık. O adamın bir başkasıyla ilişkisi var. Sen de madem arkadaşsın, neden bunları dile getiriyorsun? O sana buna benzer şeyler söylediğinde de, kendisini arkadaş olarak gördüğünü ve ona karşı bir ilgin olmadığını söyleyip, kestirip atmalısın. Yoksa, seni hep cepte ve yedek olarak görmeye devam edecektir. Sevgilerimle…

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

geçen yolladığım mail konusunda o konu benim için başlamadan bitti.ama bu sefer ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.kısaca hayatımda birinin gerçekten olmasını istiyorum.geçenlerde nette uzunca tanıştığım bir arkadaşla farklı bir diyalogum oldu.çok iyi biri hala iyi benim için.onun hayatında biri varmış önceden.bitmiş kız bırakmış,sonra benle daha yakın oldu bana yanıma gelecekken kız tekrar devreye girdi ve tekrar başladılar.oda çok iyi biri kimseyi üzmeyen bir yapıya sahip özür dilemiş ve o kız arkadaşıyla uzunca birlikte oldukları için tekrar başlamışlar ama beni de aklından çıkaramıyor başlamadan bana dürüstçe söyledi ve arkadaşça devam ediyoruz.ama onun aklında ben varım gibi geliyor. ben onlar için sürekli konuşsam da o istemiyor.siz evleneceksiniz düğününüze geleceğim diyorum.biz evlenmeyeceğiz diyor.bazen konuşmamız arkadaştan öteye kayıyor.bana karşı ne düşündüğünü söyle rahatla diyor.bende o kız olduğu için hiçbir şeye sebep olmak istemediğimi ve her zaman yanında arkadaşı olarak kalacağımı söyledim.yanıma gelmemesini istedim.eğer sen öyle istiyorsan gelmiyorum dedi.

son zamanlarda telefonla aramıyorum.ben olmadığımı anlasın ve o kişiye yakın olsun diye.belki ona karşı boş değilim.hiç görmesem de ona bir şeyler hissediyorum belki ikimizde boşluk anımızda birbirimizi anladığımız için o çekti .bilmiyorum bir hafta sonra msn denk geldik.ben başından beri hep arkadaşın olarak yanında olacağımı söylediğim için geri çekilsem menfaat için yanaştığımı sanacak çekilmesem üzülüyorum.ne yapmalıyım.o kişiyle de ciddi bir şey olmayacak galiba tam ilişki boyutunu bilmiyorum ama kız çok üzüyormuş bunu anlayacağın ve yıldızın şarkısı gibi iki kadın bir adam durumu.ben aradan çekilince de küstük mü? sevgililer gününde niye beni aramadın iki arkadaşıma mesaj yolladım diyince.bana neden yollamadın hiç mi değerli değildim senin için dedi.bende senin o gün mutlu olduğunu bildiğim için aramadım bilerek dedim.ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.önceden her gün konuşurduk telefonla birkaç kez bir hafta hiç aramadım.beni düşünmesin ve o kişiye odaklansın diye.aklım karışık candan hanım en yakın zamanda mailinizi bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.