notebook-opusme

Öpüşmek, duyguların en yoğun şekilde ifade ediliş biçimi olsa gerek… Çünkü, öpüşmek sadece aşkın anlatmaz; hırs, öfke, şehvet, merak, özlem ve biraz da nefret içerebiliyor. Derin anlamlar barındıran öpüşmek, filmlerin en akılda kalan sahnelerinin başında geliyor. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak, gelmiş geçmiş en güzel filmlerden unutulmaz öpüşme sahnelerini derledik.

Güzel ve Çirkin

“Güzel ve Çirkin” filminin, Disney tarafından yapılan animasyon filmindeki öpüşme sahnesi hem Çirkin’in üzerindeki büyüyü kaldırmış hem de uzun süre belleklerimizde yer etmişti.

Casablanca

Efsane filmlerden Casablanca’daki bu öpüşme sahnesi de unutulmayanlar arasında.

casablanca-opusme

Rome ve Juliet

Herhalde öpüşmesiz bir Rome ve Juliet filmi düşünülemez. Leonardo Di Caprio ve Claire Danes’in öpüşme sahnesi, unutulmaz aşk öyküsünün filmini de unutulmazlar arasına yerleştiriyor.

Rüzgar gibi Geçti

Sinema tarihinin unutulmazları arasındaki bu film, Vivien Leigh ve Clarke Gable’ın öpüşme sahnesiyle de efsaneler arasında yer alıyor.

Alacakaranlık

Vampirlerin ruhu yoktur, denir; ama bu sahnede ruh olmadığını söylemek için kalpsiz olmak gerekir.

Hayalet

Hayalet filmindeki bu öpücük de aşkın sınır tanımadığı anlardan birisiydi. Sevgilisinin hayaletiyle öpüşen Molly, unutulmazlar arasındadır. hayalet-opusme

İnsanlar Yaşadıkça

İnsanlar yaşadıkça filmindeki, sahilde çekilen öpüşme sahnesi, herhalde tüm sinema tarihinin unutulmazları arasındadır. Deniz, kum, dalga sesleri ve sevgili… Unutulmaz bir öpücüğün formülü bu olabilir mi?

Özel Bir Kadın

Özel bir kadın filminde Richard Gere ve Julia Roberts arasındaki bu öpüşme sahnesi de filmi akıllara kazıyan sahneler arasında.

ozelbir-kadin

X-Men

Wolverine ve Jean Grey arasındaki bu öpüşme sahnesi, iki kahraman arasındaki dile getirilmeyen duyguların ifadesiydi adeta. Wolverine’in, filmin sonunda Jean Grey’i öldürmek zorunda kalması da bu öpücüğü daha da dramatik hâle getiriyordu.

 

The Notebook

Zengin kızla fakir erkeğin imkânsız aşkını anlatan filmlerden biri olan The Notebook filmindeki bu sahne de hem belleklerimizde arasında hem de filmin afişinde yer almayı hak edenlerden.

Lady ile Sokak Köpeği

Yine bir zengin kız fakir erkek aşkı… Fakat bu sefer animasyon ve iki sevimli köpek arasında geçiyor. Filmin bu sahnesi de her yaştan izleyiciyi duygulandıran, masum öpüşme sahnelerinden biri.

The Matrix

The Matrix filminde, Trinity’nin Neo’yu öptüğü sahne de, filmdeki tüm o aksiyon ve dövüş sahnelerine rağmen akılda kalanlardan. Trinity’nin verdiği “hayat öpücüğü” Matrix’in içindeyken ölen, dolayısıyla gerçek hayatta da ölmüş olması gereken Neo’yu hayata döndürmüştü.

Tiffany’ de Kahvaltı

Zamanının güzel yıldızlarından Audrey Hepburn ve George Peppard’ın öpüştüğü bu sahne de Tiffany’s de Kahvaltı filminin utulmaz sahnelerinden.

tiffany-opusme

Titanik

Milyonlarca dolar harcanarak çekilen “Titanic” filminden akıllarda kalan ne sulara gömülen lüks geminin ihtişamı ne de filmi çekmek için harcanan paralar; akıllarda kalan iki aşık arasındaki buduygusal sahneler oldu.

Örümcek Adam

Örümcek Adam’ın âşık olduğu Marry Jane’i öptüğü bu sahne de hem yaratıcı hem de romantik sahnelerden biri. Süper güçlere sahip olamayan erkeklere haksızlık niteliğindeki bu sahne de unutulmayanlar arasında.