Sen de böyle bir psikolojinin kurbanı durumundasın. Aileni karşına alıp konuşman gerekiyor. Onlara, gösterdikleri bu tavrın, kendi hayatlarında yapamadıkları ve istedikleri şeyin bir uzantısı olduğunu; bunun gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söylemelisin.

Bu hayat sana ait ve acısıyla, tatlısıyla seçimlerini yaşayacaksın. Bu kadar garantici bakarak, olayların gidişatını değiştiremezler. Bu dünyada milyonlarca insan özel sektörde çalışıyor. Herkesin devlet memuru olması mümkün değil. Ayrıca memuriyet hayatından kazanılan paranın ne derece bir evi geçindirdiği de ortada.

Eğer ilişkine güveniyor ve bir ömrü birlikte geçireceğine inanıyorsan, sevdiğin kişinin arkasında durmalısın. Ailen bile olsa, başka bir insanın hayatını kendi düşüncelerine göre değiştirme hakkına sahip değiller. Erkek arkadaşının memur olarak mutlu olacağını nerden biliyorlar? İnsanlar sevdiği işlerde çalıştıkları sürece verimli olurlar, başarı kazanırlar. Bu başarı da aile hayatlarına, özel yaşamlarına ve kendilerini gelişmelerine yansır.

Bu ön yargıyı ancak dik durarak ve ilişkine sahip çıkarak kırabilirsin. Ailenle konuşmaktan ve onarlı ikna etmekten başka bir yolun yok. Eminim sonunda onlar da senin inancına ve aşkına saygı duymak zorunda kalacaklardır. Yolun açık olsun!

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Merhaba Candan Abla,

Senin yazılarını okudum ve bende seninle derdimi paylaşmak istedim çünkü çok mutsuzum. Şu an o kadar çıkmazdayım ki, hiçbir şeyi sağlıklı düşünemiyorum. Benim sorunum şu: Bir erkek arkadaşım var 25 yaşında bende 22 yaşındayım. 3 yıllık bir birlikteliğimiz var. Benimde okulum bitti ve şu an çalışıyorum özel bir yerde. Erkek arkadaşımda çalışıyor ama annem onun devlet garantisi altında bir işi olmasını istiyor çünkü o da özel bir yerde çalışıyor. Bir de ben tek çocuğum. Erkek arkadaşımla evlenirsem eğer benim onunla mutlu olamayacağımı, sıkıntı çekeceğimi söylüyor ve şiddetle karşı çıkıyor. Bizim aramızda bir sorun yok tabii ki her ilişkide olduğu gibi ufak tefek şeyler oluyor fakat birbirimizi seviyoruz. Biz nişanlanmak istiyoruz aileme bunu açtığımda o kadar çok karşı çıktılar ki 1 hafta oldu halada karşılar. Sorunumuz da sadece iş! Erkek arkadaşımı tanıyorlar ve iyi bir insan olduğunu biliyorlar ama sırf iş meselesinden karşı çıkıyorlar. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN