Dekoru ne kadar sade tutarsanız, o kadar dinlendirici bir banyonuz olur. Eşyaları mümkün olduğunca azaltın. Dağınıklığı gömme dolaplarla kontrol altına alabilirsiniz.

Banyonuzu havlular, paspaslar ve diş fırçalığı gibi aksesuarlarla canlandırın. Küçük detaylar büyük farklar yaratır.

Banyoda doğal ışık sağlamak için, pencerenin karşısına bir ayna koymak işe yarayacaktır. Mecbur kalmadıkça yerden aydınlatma kullanmayın.

Kaba detaylar banyonuzun atmosferini bozar. Banyoda yeriniz genişse döşemeli mobilyaları, sıcak detayları, keskin renkli duvarları ve sallanan sandalyeleri düşünün.

Eski bir duş perdesinden başka hiçbir şey banyonuzun havasını yerle bir edemez. Damask desenli perdeler rahatlık hissi verecektir. Makineye atılıp kolayca yıkanabilen perdeleri de seçebilirsiniz.

Sadece yeni aksesuarlar bile banyonuzun havasını değiştirmeye yeter. Muslukları değiştirmek, çok fazla kargaşa yaratmadan banyoyu yenilemenin en kolay yoludur. Eski muslukları çıkarın ve yerine ışıldayan yeni musluklar ekleyin.

Bağımsız depolama alanları güncel banyo dizaynlarında en sık kullanılan seçenek haline geldi. Meşe ağacından yapılmış mobilyaları tercih edin. Özellikle doğal ve organik görüntüyü yakalayın. Havlular ve şişeler için çekmeceli olan modeller daha düzen sağlayıcı olabilir.

Geleneksel havlu askılıklarını unutun! Duvara dayayacağınız merdiven görünümündeki havlu askıları, banyonuza dekoratif bir hava katacaktır.

Arzu ettiğiniz görünümü ve depolamayı yakalamak için banyonuzu düzenleyin. Kremlerinizi ve kozmetik ürünlerini şık kutulara koyarak, kullanamadığınız alanları değerlendirebilirsiniz. Doğal görünümlü kutu setlerini tercih edebilirsiniz.

Banyonuza modern bir ışıltı eklemeye ne dersiniz? Yeterli duş alanınız varsa, büyük ve düz duş başlıklarını es geçmeyin. Bu modeller banyonuza başka bir hava katacaktır. Çerçevesiz duşa kabinler kullanarak kombine edebilirsiniz.