Sorun şu ki; o sevdiğin adam ortada yok. Sen de elindeki adamı değiştirmeye çalışıyorsun. Bu sence mümkün mü?

Birlikte olduğun adamdan memnun değilsin. Onu değiştirerek, istediğin kıvama getirerek mutlu olacağını zannediyorsun. Seni anlıyorum. Çevrende gördüğün en idare eder gibi duran adam o ancak bu da pasta hamuru değil ki, istediğin gibi şekil veresin!

Bu ilişkinin ömrü olmaz. Sen onu olduğu gibi sevmiyorsan, o zaman sevdiğin o değildir. Sorunun cevabı içinde gizli! Bence sen ayakları üzerinde duran bir kadın olarak, biraz daha güçlü ve yaptırımı olan bir adama ihtiyaç duyuyorsun.

Ancak sevgili dostum, elindeki malzemeden o senin istediğin şey çıkmaz. O yüzden, ya sevgilini olduğu gibi kabul edip seveceksin; ya bırakıp aradığın kişiyi bulmaya çalışacaksın.

Sen, adamın içinde olmayan bir şeyi ona giydirmeye çalışıyorsun. Bu mümkün değil! Bence en doğrusu işi fazla uzatmadan önüne bakmandır.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Okuyucu Mektubu

Merhaba Candan Hanım,

Sizinle içinde bulunmuş olduğum ilişkim hakkımda bir kaç bir şey danışmak istedim. Başta her şey çok güzeldi, platonik olarak sevmek, sonra onun da duygularını öğrenip şok olmak ama bunlar sadece 1 ay sürdü. Çünkü benim istediğim karakter özelliklerini taşımadığını fark ettim. Önceden süre gelen bir arkadaşlığımız vardı. O zaman sanki tamamıyla benim ikizim diye düşünüyordum ama beraber olunca öyle olmuyormuş. Benim istediğim şu ki; bir erkek olarak onun kararlı, kendinden emin, beni de yeri geldiği zaman yöneten ama bunu güzel ince hareketlerle yapabilen, olgun, düşünceli, dimdik, fikirlerini söyleyebilen, tabii ki karşındakini kırmadan.. Ona her baktığım da işte benim eşim bu, fikirleri yaptıkları ne kadar yerinde ve mantıklı diyebileyim. Benim hayatımdaki insan da tam tersine durgun, sakin, hep ‘ sen bilirsin’ modunda. Ben kararları birlikte almak istiyorum. O bana fikir belirtsin, çevremdekilere söylediğimde ise senin baskın karakterin var, öyle bir insanla anlaşamazsın diyorlar ama şimdi de her şey birbirine girmiş durumda. O bir şey yaptığında ben geriliyorum, sinirleniyorum, ne kadar mantıksız, diyorum bu kez inciniyor fark ediyorum 🙁 onu da incitmek istemiyorum ama düşüncelerime engel olamıyorum..sevgim de var..tabi böle düşündüğüm sıralar kayboluyor sanki her şey..bulunduğum durumda ayrılsam desem onu da yapamıyorum nedense elim varmıyor(gönlüm de ) Bu şekilde ilerisi için de umutlu olamıyorum.. Bir evlilik de bu beklentiler karşılanmadığı sürece mutluluk olur mu? SEVMEK HER ŞEY DEMEK DEĞİLMİŞ onu anladım.. Derlerdi; sevince bir hatasını görmezsin diye ama ben görüyorum ve mantığıma uyduramıyorum. Gönlüm evet diyor aklım hayır.. 🙁

Yorumlarınıza gerçekten ihtiyacım var ve geldiğinde özenle okuyacağım.. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..