oje-nasil-surulur

Daha güzel olmak için sürdüğünüz ojeler birkaç gün sonra uçlarından soyuluyor, bakımsız görünmenize neden oluyor, değil mi? Merak etmeyin, artık bu sorunu yaşamak zorunda değilsiniz! En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, ojenin kalıcı olması için tavsiyeler sunuyoruz; haydi hemen güzelleşmeye başlayalım!

  • Şeffaf oje sürerek başlayın

Ojenin daha kalıcı olması için en önemli püf noktalarından biri, en alt kata şeffaf oje sürmektir. Renkli ojenizi sürmeden önce sağlam bir zemin hazırlamak için, tırnaklarınıza mutlaka bir kat şeffaf cila sürün. Bu, ojenizin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Ayrıca ojeyi çıkarttığınızda, koyu renk tırnak etinize bulaşmaz.

  • Ojeyi iyice çalkalayın

Basit ama etkili bir yöntem: Ojenizi sürmeden önce mutlaka çalkalayın. Bu, ojenizin kurumasını engeller ve tam olarak karışmasını sağlar. Bu sayede daha pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz.

  • İlk katın kurumasını bekleyin

Oje sürmek için aceleniz olsa bile, ilk kat ojenin kurumasını mutlaka bekleyin. Bu işlemi hızlandırmak için oje kurutucu sprey kullanabilirsiniz. Ojenin ikinci katına geçmeden önce ilk katın kurumuş olmasına özen gösterin.

sari-oje-nasil-surulur

Pratik bilgi: Ojenizin kurumasını beklerken sıkılmamak için Yüksek Topuklar’ı Instagram veya Facebook’tan takip edebilirsiniz =)

  • Tırnak ortasına sürün

Ojeyi sürmeye tırnağın ortasından başlayın. Bir tırnağı üç hamlede bitirmeye çalışın. Ojenizi tırnak uçlarında biraz daha fazlalaşacak şekilde sürün. Çünkü ojeler, ilk önce uç taraftan soyulmaya başlar.

  • Şeffaf ojeyle koruyun

Ojenin üzerine ince bir kat şeffaf oje sürerseniz, daha kalıcı olacaktır. İki günde bir ojenin üzerine şeffaf cila sürün. Bu, ojenin dayanıklılığını artırır. Mat veya parlak oje seçebilirsiniz, bu tamamen size bağlı. Dilerseniz oje koruyucu cilalardan alabilirsiniz.

Yüksek Topuklar Öneriyor:

icerik-banner-3

En kaliteli ojeleri en uygun fiyatlara almak için kampanyalardan yararlanın! Hemen aşağıdaki görsele tıklayıp kozmetik dünyasını keşfe çıkın!