oje-nasil-surulur

Oje nasıl sürülür?

Arkadaşınızın tırnaklarındaki oje mükemmel görünüyor ama siz istediğiniz gibi oje süremiyor musunuz? Etrafa bulaşan, dökülen, tırnak dışına taşan oje sorunlarından önerilerimizle kurtulabilirsiniz. Mükemmel oje nasıl sürülür, ojenin kalıcı olması için ne yapmalı, ojenin hızlı kuruması için yöntemler gibi farklı konularda yazılı ve videolu bilgiler sunuyoruz.

  1. Tırnaklarınıza bakım yapın

Oje sürerken başarılı sonuç almak için, oje sürmeden önce ellerinizi lanolinsiz bir sabunla sıcak suda yıkayın ve havlu ile kurulayın. Tırnaklarınızda kalan kirleri ve yağları çıkarmak için aseton kullanın.

  1. Tırnak koruyucu sürün

Oje sürmeden önce tırnaklarınızı hazırlamanız çok önemlidir çünkü öncelikle zeminin sağlam olması gerekir. Öncelikle şeffaf bir kat uygulayarak başlayın. Hafif dışarı da taşırın ki oje sürdüğünüzde etinize renkler yapışmasın. Oje sürmeden önce tırnaklarınıza koruyucu sürün. Sürdüğünüz koruyucuyu tırnak uçlarında yoğun uygulayarak ojenizin tırnak uçlarındaki ömrünü uzatın.

[wp_ad_camp_2]

  1. Oje rengini doğru seçin

Oje renkleri seçiminde ten renginiz kadar tırnaklarınızın şeklini de düşünmelisiniz. Kısa ve Köşeli tırnaklar için koyu renkler, uzun ve yuvarlak biçimli tırnaklar için açık ve pastel tonlarını tercih edebilirsiniz.

  1. Törpülemenizi yapın

Ojenin kalıcı olması için törpüleme işlemi ile oje sürümünün aynı gün içinde olmamasına özen gösterin.

  1. Ortasından başlayın

Ojenizi sürmeye tırnağınızın tam ortasından başlayın ve üç seferde oje sürme işlemini tamamlayın. Birinci katı tüm tırnaklarınıza uyguladıktan 2 dakika sonra ikinci katı sürmeye başlayıp yine her bir tırnağı üç adımda bitirin. Parlak bir görüntü elde etmek için 2. kat oje kuruduktan sonra parlatıcı uygulayabilirsiniz.

sari-oje-nasil-surulur

Ojenin kolay kuruması için

Ojenizin çabuk kurumasını istiyorsanız buzlu su dolu kabın içinde ellerinizi 1-2 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Ojenin daha kolay kuruması ve pürüzsüz olması için rengin ilk katında ince uygulayın. Oje fırçasını tırnağınıza paralel uygulayarak tırnaklarınızın başlarından uçlarına doğru uygulayın. İkinci katı uygularken başparmaktan küçük parmağa doğru gidin.

Ojenin kalıcı olması için

Ojenizin üzerine üç günde bir oje kurutucu uygulayın. Böylece ojenizin rengi daha uzun süre canlı ve kalıcı olacaktır. Açık renk parlatıcılar ve kurutucular daha uzun süreli olur. Eğer kurutucum yok diyorsanız, saç kurutma makinenizin düşük sıcaklığında ellerinizi dönüşümlü olarak bekletebilirsiniz.

Ojeyi kolayca yenilemek için

Ne yaparsanız yapın ne kadar başarılı uygularsanız uygulayın, ojeleriniz soyulacaktır. Fakat tekrar baştan oje sürmenize gerek yok. Bunun için tüm tırnağınıza ince bir kat ojenizden sürün. Kuruduktan sonra bir kat daha sürüp üzerine tekrar parlatıcı veya kurutucu uygulayın. Soyulan yerler için daha mat ve koyu bir renk ile yama yaparak daha trendi bir görünümde sağlayabilirsiniz.

sim-kalp

Mükemmel oje sürmek ve daha fazlası için aşağıdaki haberlerimizi okuyun:

Burcunuza göre oje renginizi bulun!

Kalp desenli oje nasıl sürülür?

Kalıcı oje sürme teknikleri nelerdir?

22 muhteşem desenli oje modeli