Öğretmenine Aşık Olmak

Bu aslında hayranlıkla karışık bir sevgidir. Adı aşk değildir. Güvendiğin ve hayranlık duyduğun bir insana olan hislerini aşkla karıştırman çok doğal çünkü gerçekten aşkla henüz tanışmadın.

Bu yaşta insan duygularının adını koyamaz, her duygusunu aşk zanneder. Zaman içinde hepsi yerine oturacaktır. Biraz sabırlı ol ve mümkünse şimdilik duyguların yerine hareket etmek için mantığını kullanmaya çalış.

Yaşının tadını çıkar, bir daha 17 olmayacaksın. Gençliğinin o güzel günlerini birilerinin ardından ağlayarak, yaş dökerek geçirme sakın.

Bırak zaman aksın ve sen geleceğine konsantre ol, hedefler belirle ve o hedeflere ulaşmak için mücadele et. Aşk sen istesen de, istemsen de kapını bir gün çalacak zaten, merak etme!

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

Merhaba Candan Abla ;

İsmim E., 17 yaşındayım. Kolay aşık olabilen bir yapım var ve ben bundan nefret ediyorum. Şu an ki durumum çok karışık. Öğretmenime aşık olmuş gibi hissediyorum kendimi. Ne yapacağımı bilmiyorum çok tuhaf, anlaşılması çok zor bir duygu. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

4 Yorum

  1. ben de 7.sınıfta hocama aşık olmuştum
    ama 8. sınıfa gelince şöyle bir dedim
    böyle bir şey olamaz ve iyi çalışarak
    BAŞ KOMİSER OLARAK İSTANBUL VATAN CADDESİNDE GÖREVE BAŞLADIM HERKES DERSLERİNE YAHUNLANMALI …

  2. Ben de lisede edebiyat öğretmenime aşık olmuştum.Beni en çok konuşması etkilemişti.O konuşurken zaman duruyordu sanki…Ama şimdi o benim sadece öğretmenim.Olması gereken de bu…Kendini üzmeye bile değmez.Çünkü böyle bir şeyin oluru yok…

  3. 17yasindayim matematik ogretmenime asik oldum resmen onu gorunce elim ayagim titrioyo dunya dursun ve hep ben onu goruyum istiyorum ne yapmaliyim

Yorum Yapın

vestel