California Cevizi
California Cevizi

Öğretmenime Aşığım!

Bu işin bir sonu olmadığını sen de biliyorsun. Evli ve eşine öyle veya böyle bağlı bir adamın oyuncağı olmak istemezsin. Bu işten vazgeçmek zorundasın güzel kardeşim. Biliyorum söylemesi kolay, yapması zordur ancak benim gözlemlediğim, onun seninle biraz takıldığıdır. Genç bir kızın ona karşı beslediği duygular hoşuna gidiyor elbette, egosun ve daha birçok yerine iyi geliyor.

 

Senin ise; mektubunun başında sorduğun gibi, ta çocukluktan kalma otorite sevgisi eksikliğin var. Sen de bilinçaltında bu görevi ona vermişsin. Hislerin aslında aşk değil, kafanda büyütüp, ona giydiriyorsun. O da bu durumdan memnun, hayatına devam ediyor.

 

Silkelenip sıyrılman gerekiyor. Benim gördüğüm kadarıyla, bu yol bir yere çıkmaz. Çevir yüzünü başka yöne, bu manzaradan alabileceğin bir şey yok canım kardeşim.

 

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

okur mektubu

 

Candan hanım, Cancan hanım iyi ki varsınız..yazılarınızı hayranlıkla okuyorum..yazılarda kendimi buluyorum..sanki ben yazmışım gibi geliyor..aşka zaman zaman aynı baktığımızı düşünüyorum..bu da beni mutlu ediyor.. az önce candan sohbetlerde zorla sevdirememekle ilgili yazıyı okudum..hani ailevi durum baba ile alakalı kısmı dikkatimi çekti..tam açıklamamışsınız ama yanlış anlamadıysam babayla kopukluk mu kendinden büyük birini sevmeye sebep oluyor?

3 Yorum

  1. yakın bir arkadaşım da aynı dertten muzdarip.. üstelik çok fazla yaş farkı olmasına rağmen. ve öğretmeni aynı şekilde evli ve üç çocuk babasıı.. erkekler içlerinde gizli kalmış duyguları perçinliyorlar yaşları ilerleyince, egolarını tatmin ediyorlar.. oysa yapması gereken uygun dille böyle bir şeyin olmayacağını söylemek, aşkına karşılık vermek yerine..

  2. Gittiyim okulda bir öğretmen var. ona aşığım onun için ölecek kadar çok aşığım hocaya geçen sene bir mektup yazdım. onu okulda ki bir sınıfa çağırdım ama gelmedi. bütün olayları rehber öğretmenimiz biliyordu. hatta bana çok kızdı hocaya mektup yazdığım için. hoca çağırdığım sınıfa gelmedi zamanla ona aşık olan kişinin ben olduğunu anladı. eskiden azda olsa hiç değilse biraz da olsa samimiydik. artık yüzüme bile bakmıyor. öğretmenime aşık olunmayaçağını bende biliyorum ama yinede ona aşığım…

  3. bende cografya ögretmenimi delilergibi seviyorum hergün rabbimden onu diliyorum inanıyorum birgün olacak istedigim:)

Yorum Yapın

vestel