California Cevizi
California Cevizi

En kolay ödem söktürücü yöntemler

odem-tedavisi

Kilo vermekte zorlanıyor musunuz? Vücudunuzda şişkinlik mi var? Kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? Eğer, sorulara ‘Evet’ cevabı veriyorsanız, sizde ödem sorunu olabilir. Fakat, hemen üzülmeyin; ödem söktürücü yöntemlerle size harika çözümler sunacağız.

Ödem nasıl atılır, ödem söktürücü bitki çayı tarifi nedir, ödem söktürücü bitkiler nelerdir konularında bilgi veren özel haberimizde ödem atmanın yollarını öğreneceksiniz.

Ödem neden olur?

Vücutta ödem oluşmasının çeşitli nedenleri vardır: Yeterli miktarda su içmemek, ilaç kullanmamak, kızartma ve tatlı yiyecekleri aşırı miktarda yemek, hareketsiz olmak gibi… Ancak, birazdan okuyacağınız önerilerimizle ödem tedavisini kolayca yapabileceksiniz.

Ödem söktürücü bitkiler nelerdir?

Doğadan mucizesiyle gelen bazı bitkiler, ödem söktürmeye ve kilo vermeye yardımcıdır. Maydanoz, dereotu, rezene, yeşil çay, papatya, melisa, anason gibi bitkiler, kısa sürede ödemlerden kurtulmanızı sağlar. Peki, bunlar nasıl kullanılır? Haberimizi okumaya devam edin.

Ödem söktürücü maydanoz suyu tarifi

Maydanoz, en iyi ödem söktürücü bitkilerden biridir. Ancak, kesinlikle kaynatılıp suyu içilmemeli, maydanozun kendisi taze olarak yenmelidir. Çünkü, kaynatıldığında maydanozun içindeki vitaminler yok olur ve hiç fayda görmezsiniz. Her sabah bir avuç maydanozu taze olarak tüketin.

Ödem söktürücü maydanoz kürü tarifi

Tam 22 kilo veren takipçimiz Cemile Hanım’ın yaptığı gibi siz de her sabah maydanoz kürü yaparak hem vücudunuzdaki ödemlerden kurtulabilir hem de yağ yakabilirsiniz. Üç malzemeyle hazırlanan bu maydanoz kürü, kısa sürede ödemlerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Ödem söktürücü maydanoz kürü tarifi için TIKLAYINIZ

maydanozun-mucize-faydalari

Ödem söktürücü bitki karışımı tarifi

Ödem söktürücü etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış dereotu, maydanoz ve taze nane bitkilerinden birer tatlı kaşığı alıp bir kasede karıştırın. Üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ilave edip her gece uyumadan önce yiyin. Bu karışım hem rahat uyumanızı hem ödem söktürmenizi sağlayacaktır.

Ödem söktürücü çaylar nasıl kullanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz anason, melisa, papatya, yeşil çay gibi bitki çaylarından bir tanesini seçip ödem tedavisi tamamen bitene kadar her gün bir bardak için. Örneğin, melisa çayını seçin ve her gün bir fincan melisa çayı içerek ödem atın.

Ödem söktürücü detoks suyu tarifi

Salatalık, limon, taze nane en iyi ödem söktürücü besinlerdir. Geceden bir litre oda sıcaklığında suyun içerisinde 3 dilim salatalık, 3 yaprak taze nane ve 3 dilim limon ekleyip sabaha kadar bekletin. Ertesi gün bu detoks suyunu bardak bardak içip bitirin. Her gün taze olarak yeniden yapın; hem kilo verin hem ödemler kurtulun.

Ödem nasıl atılır?

Ödem söktürücü tavsiyelerimizi uygularken, vücudunuzun işini kolaylaştırmak için her gün en az 12 bardak su içmelisiniz. Ayrıca, hem sağlığınız hem kilonuz için yağlı, tatlı, hamur gıdaları olabildiğince azaltmalısınız.

Ödem söktürücü 8 işe yarar tavsiye için TIKLAYINIZ

Yorum Yapın

vestel