Denenmiş ve sonuç alınmış ödem söktürücü bitki çayı tarifi arıyorsanız, doğru yerdesiniz! En iyi kadın sitesine ödülüne sahip ‘Yüksek Topuklar’ olarak sizlerle dört malzemeyle kolayca hazırlanan ve kesin sonuç veren ödem söktürücü bitki çayı tarifini paylaşıyoruz.

Malzemeler,

  • 1 litre oda sıcaklığında su
  • 1 adet limon
  • 10 yaprak taze nane
  • 1 adet salatalık

Hazırlanışı ve kullanımı,

Çayımızı geceden hazırlıyoruz, bu sayede bitkilerin özleri iyice çayın içerisine geçiyor ve ödem atmak için daha çok fayda görüyoruz. Bir litre suyu sürahi veya şişeye alın. Salatalık ve limonu istediğinizi gibi dilimleyip suya ekleyin. Geceden sabaha kadar suyu isterseniz buzdolabında isterseniz dışarıda bekletin. Elde ettiğiniz ödem söktürücü bitki çayını gün boyunca bardak bardak içip bitirin.

odem-sokucu-2003-1

Önemli bilgiler:

Çayı sakın ısıtmayın veya kaynar suyla hazırlamayın; yoksa limon ve nanedeki vitaminleri kaybedersiniz. Soğuk veya oda sıcaklığındaki su kullanın.

Emziren anneler içebilir ancak hamilelere uygun değildir.

Ödem söktürücü bitki çayına ek olarak günde 1 litre sade suyu mutlaka içmelisiniz.

İstediğiniz kiloya düşene kadar çayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

En iyi kadın sitesine ödülüne sahip ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak biz hem formumuzu korumak hem de daha enerjik olmak için ödem söktürücü bitki çayı tarifini her gün yapıyoruz. Bir mataraya veya şişeye doldurup ofise getiriyoruz ve gün boyunca içiyoruz.