Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamaya göre tüm dünyada her sene 3 milyondan fazla çocuk yetersiz beslendiği için ölüyor. Dünyada, kötülükler olduğu gibi iyilikler de var, Amway çocukların yetersiz beslenmesi için verilen savaşı desteklemek adına dünya çapında özel bir projesi de bunlardan biri… 5 yaşın altındaki çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine destek olmayı amaçlayan proje kapsamında Amway kitleleri bir araya getiriyor ve “Nutriway Power of 5” projesi ile Guinness Dünya Rekoru için el baskısı topluyor.

Dünyanın en büyük doğrudan satış markası olan Amway, çocukların yetersiz beslenmesine karşı olan savaşını tüm dünyada duyurmak üzere, “Nutriway Power of 5” projesi ile farkındalık yaratmak için el baskısı toplamaya başladı. 30.006 (30 bin 6) adetten fazla el baskısı toplanırsa Amway şu anki Guinness Dünya Rekorunu kırmış olacak. Toplanan bu el baskıları ünlü sanatçılar tarafından bir sanat eseri şeklinde kolaj haline getirilecek.

amway-yardim 4

İnsanların daha iyi yaşam sürdürmelerine amaçlayan Amway, bu proje kapsamında, dünya çapında bir insani yardım kuruluşu olan CARE’e 400.000 ABD Doları bağışlayacak. Bağışın yanı sıra, 5 yaşın altındaki çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek adına Amway, düzgün beslenmenin yeterli olmadığı bölgelere ulaşarak, yiyeceklere kolaylıkla eklenebilen toz besin destek ürünü Nutriway Little Bits’i CARE yardım kuruluşu aracılığı ile çocuklara ulaştıracak.

Yetersiz beslenme kabul edilemez

Bu projenin çocukların yetersiz beslenmesinin kabul edilemez olduğu vurgusu için oldukça önemli olduğunu belirten Amway Avrupa Dış İlişkiler Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu, “Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişiminde ilk 5 yılın çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu dönemde eğer doğru beslenmezler ise vitamin ve mineral eksikliğinden gelişimlerinde problem yaşanabiliyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamaya göre tüm dünyada her sene 3 milyondan fazla çocuk yetersiz beslendiği için ölüyor. Bu sebepten Amway olarak öncelikli amacımız çocuklarımızın gelişimi. Sağlık ve zinde yaşam sektöründe 80. Yılını dolduran Nutriway markası ile insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmesi vizyonunu hayata geçiriyoruz. “Nutriway Power of 5” projemiz ile de hem besin desteği hem de maddi destek verme şansımız olacak. Amway Türkiye olarak global çapta düzenlenen bu projeye destek vermekten gurur duyuyoruz. Bu yıl düzenlenen çeşitli Amway etkinliklerinde el baskısı toplayarak kampanyaya destek vermekteyiz. Bu proje çocukların sağlıklı beslenmesine destek olmak üzere herkesi kapsamaktadır.” dedi.

A Milli Voleybol Takımı Projeye Destek Oldu

Sağlıklı yaşamanın dünyadaki en büyük zenginlik olduğunu bilen ve bu sebeple tüm dünyada gerçekleştirdiği sponsorluklarla sporculara ve takımlara da destek veren Amway’e “Nutriway Power of 5” projesi için Türkiye’den ilk destek A Milli Voleybol Takımından geldi. İstanbul Ataşehir’de bulunan Amway Plaza’yı ziyaret eden A Milli Bayan Voleybol Takımı sporcuları el izlerini vererek çocukların gelişimi için düzenlenen projeye destek verdiler.

amway-yardim 4

CARE hakkında
1945 yılında CARE Yardım Paketinin oluşmasıyla kurulan CARE dünya çapında fakirlikle mücadele eden önde gelen bir insani yardım kuruluşudur. CARE organizasyonu özellikle fakir kız ve kadınların yanında çalışmaya odaklanmıştır çünkü uygun kaynaklarla donatıldığı zaman onların tüm ailelerini ve toplumları fakirlikten kurtaracak güce ulaşabileceğini öngörmektedir. Geçen yıl CARE Kuruluşu 84 ülkede çalışarak bütün dünyada 83 milyon insana ulaşmıştır. Daha fazla bilgi CARE.org. web sitesinde bulunmaktadır.

NUTRILITE/ NUTRIWAY Hakkında
2014’de 80. yılını kutlayan Amway’e özel NUTRILITE/ NUTRIWAY Dünyanın 1 Numaralı en çok satan beslenme ve destek ürünleri markasıdır.* 80 yıldan beri bilim ve araştırmayla desteklenen Nutrilite/ Nutriway takımı, patentine sahip olduğu “tohumdan beslenme ve destek ürününe” uygulamasını geliştirerek ürünlerimizin gücünü korumakta ve tutarlılığını, verimliliğini ve güvenliğini maksimize etmektedir. NUTRILITE/ NUTRIWAY ürünleri kişisel günlük beslenme, kalp sağlığı, kuvvetli kemikler ve kilo yönetimi için geliştirilmiştir. 

amway-yardim 4

Nutriway ™ Little Bits Hakkında
Amway bilim adamları 15 vitamin ve mineralden oluşan, çocukların yiyeceklerine kolaylıkla eklenebilen toz gıda takviyesi olan Nutriway Little Bits™’i geliştirdi. Çocukların 6 aylıktan 5 yaşına kadar olan dönemlerinde kullanılan bu ürün daha sağlıklı bireyler yetişmesine yardımcı olmaktadır. Araştırmalar**, günde bir defa, yetersiz beslenen çocukların yiyeceğine karıştırılan Nutriway Little Bits’in hemoglobin ve anemi (kansızlık) seviyesinde artış sağladığını, fiziksel kondisyon, iletişim ve öğrenme dikkatinin geliştiğini göstermiştir.