Evlilik, bir ömür boyu birlikte yürümek için atılan bir imza ve sevenlerin birbirlerine verdikleri sözdür. Tanımadığın ve hakkında çok az şey bildiğin birisine bu sözü vermek sence doğru mu?

Başka şehirlerde yaşadığınıza göre, telefon veya internet aracılığıyla konuşma şansınız oluyordur. Kısıtlı zamanlarda da karşılaşıyorsunuzdur. Ben senin yerinde olsam çok iyi düşünürüm. Ailesini, arkadaşlarını, çevresiyle iletişim biçimini uzaktan anlaman mümkün değil. Arkadaşının sayesinde tanışmış olman sende güven yaratmasın. İnsanların arkadaşlarına gösterdikleri halleri ile eşlerine davranış şekilleri birbirinden çok farklıdır. Lütfen kendine ve ilişkine uzun bir zaman tanı, yanlış bir karar verip sonradan pişman olmanı istemem.

Ailenle vakit geçirmekten hoşlanmadığını söylemişsin ama bunda daha doğal ne olabilir ki? Nişanlın başka bir şehirden kısıtlı bir zaman için seni görmeye geldiğinde, elbette zamanını ailenle değil, seninle geçirmek isteyecektir. Ayrıca onların yanında istediği gibi oturamaz, konuşamaz, saygıda kusur etmemek için sürekli diken üstünde durmak zorunda, sen de olsan sıkılırsın. Onu anlayışla karşılamalısın. Seninle baş başa kalıp sohbet etmek isteyecektir. Bence sıkılması çok doğal çünkü evleneceği kişi ailen değil sensin. Bu konuda anlayış göstermen gerektiğine inanıyorum.

Yine de çok erken alınmış bir karar olduğunu ve çok ciddi düşünüp, bir anda evlilik heyecanının büyüsüne kapılmamanı diliyorum.

Sevgilerimle

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın

Merhaba,

İki ay önce  nişanlandım. Nişanlım aileme çok mesafeli davranıyor.
Başka şehirlerde yaşadığımız için çok iyi tanımıyorum. Arkadaşım vasıtasıyla tanıştım.
Üçüncü defa çıkmamızda beni sevdiğini  anlatan bir mesaj aldım ve nişanlandık. Şimdi hep kendi isteklerini anlatıyor. İkimizin fikri önemli diyor. Benim ailemle vakit geçirmek onu çok sıkıyor. Her halinden belli, ne yapmamı önerirsiniz?

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın