arzunike

Herkese merhaba, ben sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut. Siz değerli ‘Yüksek Topuklar’ okuyucularıyla olağanüstü bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Belki denemek için size cesaret ve ilham verebilirim! Pazar sabahı erkenden uyanıp Bağdat Caddesi’nde 10 km koşu için hazırlandım. Çok heyecanlıydım çünkü binlerce kadınla birlikte koşacak, sağlık ve mutluluk için adımlar atacaktım. Hayal ettiğimden daha güzel oldu: muhteşem bir organizasyonla NikeWomen Victory Tour’da koştum!

Dünyanın en geniş kadın etkinlik serisi olma özelliğini sahip “NikeWomen Victory Tour”un İstanbul’da gerçekleşen koşusunda binlerce kadın kendi için koştu, kendi ile yarıştı ve birçok kadına da ilham verdi.

10 km koşu sonrasında dinlenmek ve atıştırmak için Nike tarafından Suadiye Marlon’da ağırlandım. Masada iki tatlı oyuncu Pelin Akil ve Müge Boz ile tanıştım. Müge’nin tamamen organik çikolatalarını, Pelin’in müzikal eğitimini konuşmak çok keyifliydi. Hemen arka masamızda “fitnessgirl” diyebileceğim Saadet Işıl Aksoy vardı.

nike-women-kosucular-1

Parkur boyunca hazırlanan bir çok sürpriz ile unutulmaz bir deneyim yaşatan “NikeWomen Victory Tour” İstanbul kadın koşusuna Ezgi Mola, , Ayşe Tolga, Müge Boz, Elvin Levinler, Beste Kökdemir, Saadet Işıl Aksoy, Aydan Taş, Hazar Ergüçlü, Hande Soral gibi bir çok ünlü ismin yanı sıra spor dünyasının başarılı kadınlardan milli sörfçü Çağla Kubat ve serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen katıldı.

sahika-ercumen
Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen

Nike’ın tüm yıla yayılan Nike+ Run Club koşuları ve Nike+ Training Club egzersiz antrenmanları ile koşuya hazırlanan binlerce kadın, pazar günü erken saatte Caddebostan sahilinde oluşturulan etkinlik alanında buluşarak koşu öncesinde masaj, dövme, tırnak boyama ve saç örme stüdyosunda eğlenceli dakikalar geçirdi.

Uzman antrenörleri ve koşu koçlarının eşliğinde düzenlenen antrenmanlarla kadınları sporun gücünü deneyimlemeye davet eden Nike, koşuya katılanlara bu yıl ilk defa bireysel katılımın yanında grup olarak da yarışma deneyimi yaşattı.

nike-women-kosucular

NikeWomen Victory Tour, İstanbul’un yanı sıra aralarında Rio de Janeiro, Şangay ve Los Angele’ın da bulunduğu 19 farklı şehirde düzenleniyor. Nike’ın Türkiye’de yaptığı Nike+ Run Club koşuları ve Nike+ Training Club egzersiz antrenmanlarını nike.com/istanbul adresinden takip edilebilir.