Koşarken, yürürken performansın zirvesine ulaşmak için spor ayakkabı seçiminin büyük bir önemi olduğunu biliyorsunuz. Spor severlerin öncelikli markası Nike, yeni modeliyle sınırlarınızı aşmanızı sağlıyor!

Orijinal Nike Air Max satışa sunulduğu ilk yıl olan 1987’de, dışarıdan görünen geniş bir hava yastığı ünitesine sahip ilk ayakkabıydı. 1997 yılında, Air Max 97 modelinde tabanın tamamına eklenen hava ünitesiyle teknolojisini bir üst seviyeye taşıdı. Nike Air VaporMax, Air’in 30 yıllık mirasının üzerine daha fazlasını inşaa ederken Air tabanın getirdiği hafiflik ve uzun süren yastıklama özelliğini sunmaya devam ediyor. Air’in ulaştığı son nokta www.nike.com/running ’de koşu tutkunlarıyla buluşuyor.

Nike Air VaporMax’in Air ünitesi bağımsız ve tamamen dışta kalan bir taban olarak, maksimum haraket özgürlüğü için yepyeni bir teknolojiyle tasarlandı. Daha önceki Air üniteleri koruma ve dayanıklılık için ikincil bir lastik tabaka tarafından izole ediliyordu. Yaratılan yenilik ile tasarımcılar VaporMax Air unitesiyle ayakkabının dış yüzeyini mükemmel şekilde buluşturma imkanı buldu. Önceki Air üniteleri formlarından dolayı esneklik açısından sınırlıydılar. Yaratılan yeni teknolojiyle tasarımdaki elastikiyet özelliği maksimum seviyede sağlandı.

 Eski tasarım ve yeni teknoloji bir araya gelerek Air’in bu yeni tabanla birleşmesine olanak sağlıyor ve tasarımcılar tabana direkt olarak dışarıdan daha fazla hava yastığı ekleyebiliyor. Tüm bu yenilikler bir araya geldiğinde, geleneksel köpük orta tabana olan ihtiyac tamamen ortadan kalkıyor.

Nike Air VaporMax’in tasarımı sayesinde ağırlık ve hacmi artıran köpük tabakanın ortadan kalkmasıyla, esneklik ve hafiflik maksimum seviyeye çıkıyor. Air VaporMax, doğrudan üst kısma eklenen bu hava yastıkları sayesinde, yastıksı bir his ve daha fazla performans sağlıyor.

Nike Air VaporMax’in hafif yastıksı tabanı Nike Flyknit gövdesiyle birleştiğinde ayakkabının ağırlığı daha da azalıyor ve ihtiyaç duyulan destek sağlanıyor.