arkadas-kadinlar

Akşamüstü üzerinize yorgunluk çöktüğünde elinde bir fincan kahve ve lezzetli atıştırmalıkla gelen arkadaşınız sizi çok mutlu eder, değil mi? Sabah, kahvaltı hazırlamaya vaktiniz olmadığında bir kase bol sütlü kahvaltı hazırlarsa ne hissederdiniz? Nestle Nesfit, güzel beslenmek ve güzel hissetmeniz için en yakın arkadaşınız olmak istiyor! Tanışmak için de size iki harika sürprizi var!

Pozitif bir hayat söylemiyle kadınları güzel beslenmeye, güzel hareket etmeye ve güzel düşünmeye davet eden Nestlé Nesfit, yeni Nesfit Granola ve Nesfit Bar ürünlerini tüketicilerle buluşturdu. Özellikle çalışan kadınların kahvaltı seçenekleri arasında yer alan yüksek kalorili ürünlere önemli bir alternatif oluşturan Nesfit Bar ve Nesfit Granola, zengin tam tahıl, vitamin ve mineral içeriği sayesinde yeterli ve dengeli beslenmeye destek oluyor.

‘Yüksek Topuklar’ kadın portalı olarak katıldığımız Nesfit’in iki yeni ürününün tanıtıldığı sohbet toplantısında konuşan Nestlé Türkiye Kahvaltılık Gevrekler Ülke Müdürü Ayça Erkol, “Gıda sektörünün en büyük Ar-Ge ağına sahip şirketi Nestlé Nesfit olarak, Nestlé’nin, yıllık 1,7 milyar dolarlık yatırım ve 5 bin bilim insanıyla desteklediği Ar-Ge gücünden yararlanarak, tüketicilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun yeni ürünler geliştiriyoruz. Daha önce ilklere imza attık. Şimdi de güne pozitif, besleyici ve lezzetli bir başlangıç için Granola ve Nesfit Bar ürünlerimizi hazırladık” diye konuştu.

nestle-ceren-ayca

Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü & Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı ve Nestlé Türkiye Kahvaltılık Gevrekler Ülke Müdürü Ayça Erkol 

Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü & Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı ise, “Kahvaltı, güne iyi bir başlangıç sağlayan ve gün içinde enerjik olmamızda etkili çok önemli bir öğün. Sağlıklı beslenmemizde bu kadar önemli olmasına rağmen, yaşamın hızlı temposu içinde ülkemizde her 10 kişiden 1’i kahvaltıyı atlıyor. Hem kahvaltıda hem de gün içinde enerjimizin düştüğü zamanlarda besleyici, lezzetli ve pratik seçeneklerin önemi daha da artıyor. Hem kahvaltıda hem de ara öğünlerde tam tahıllı, vitamin, mineraller ve lif açısından zengin besinleri tercih etmek gün içinde ihtiyacımız olan besin öğelerini karşılamamıza yardımcı oluyor” dedi.

Nesfit Granola, “yulaf ve bal” karışımı ile “yulaf, kabak çiçeği ve cranberry(turna yemişi)” karışımı seçenekleriyle sunuluyor. Nesfit Granola’nın zengin lif ve kalsiyum içeriği ise hem lezzetli hem de besleyici bir kahvaltı ile güne iyi bir başlangıç sağlamaya yardımcı oluyor.

nestle-nesfit

Besleyici ara öğünler için lezzetli alternatiflerden biri olan Nesfit Bar, çantaların ve ofis çekmecelerinin vazgeçilmezi olmaya aday. Nesfit Bar, spor öncesi ve sonrası enerji ihtiyacına katkıda bulunmada yoğun bir günde hareket halindeyken besleyici bir atıştırmalıkla yola devam etmek, öğün aralarında açlığı bastırmak için son derece uygun. Bitter çikolatalı ve çilekli olmak üzere iki seçenekle tüketicilerle buluşan Nesfit Bar, kalsiyum ve demir içeriğiyle lezzeti ve besleyiciliği birleştiriyor.