California Cevizi
California Cevizi

Neden Yanımda Değilsin?

Basit bir istekti seninle yaşamak, gittin, düşe döndü. Bahçeli ve pembe panjurlu olmasa bile, balkonu olan bir apartman dairesiydi idealim. Tapusunu da istemezdim, aslanlar gibi her ay kirasını öderdim. Sonra omuz omuza verir para biriktirirdik, hani bankalar diyor ya; kira öder gibi taksit öderdik.

 

Çocuklarımız oynamazdı sokakta çünkü hayalimde bu evde sadece ikimizdik. Sadece seni sevmek ve seni yaşamak istiyordum. Sadece seni sevebilecek kadar güçlüydü kalbim. Gittin, bittik; bittik mi?

 

En sevdiğin yemekleri pişirecektim, süslü sofralar kuracaktım. Sen gelmeden rujumu sürecektim mutlaka, saçımı arkadan sevdiğin gibi toplayacaktım.

 

Akşam okkalı bir kahve yapacaktım sana, çay demlenene kadar oyalanacaktık. Hikayeler anlatacaktın sen, ben gözünün içinde bakacaktım. Sırtına hırkanı bırakacaktım ılık bahar akşamlarında, başını kaldırıp kitaptan gülümseyerek bakacaktın.

 

Bulaşık makinesini nasıl yerleştirdiğime, çamaşırları nasıl yıkadığıma karışacaktın belki; beni kızdıracaktın. Arada bir karşılıklı iki duble rakı içecektik sefasına. Ben bilgisayarın başında çok kalınca, televizyonda hiçbir şey yok diye söylenecektin dikkatimi çekmek için, gelip yanına oturacaktım, sabaha kadar konuşacaktık.

 

Kimilerinin her gün yaşadığı sıradan isteklerdi benimki! Gittin, olmayacak bir hayale çevirdin.

 

Oysa şurada yanı başımda olmalıydın, ne vardı gidecek? Daha mı mutlusun, daha mı huzurlusun? Kimse seni benim kadar sevebiliyor mu oralarda? Benim kadarı boş ver, belki çok seveni bulursun ama benim gibi seven var mı seni başucunda?

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

8 Yorum

  1. aşk acısı denen şey,ölüm acısını bile geçiyorki şaşıyorum bazen, ölümde sevdiğin kişi anne,baba,kardeş veya başka sevilen kişi sonsuza dek kaybedliyor ve unutuluyor ölüm acısı,fakat aşk acısı neden bu kdr kalıcı ve yıkıcı oluyor,çok uzun sürebiliyor anlamıyorum,nasıl bir acıdırki bu Candan Abla?

  2. yazılarınızıuzun zamandır takip ediyorum ve çok beğeniyorum zaman zaman duygularımın ifadesi oluyonuz çok teşekkürler saygılarımla.

  3. Daha mı mutlusun, daha mı huzurlusun? Kimse seni benim kadar sevebiliyor mu oralarda? Benim kadarı boş ver, belki çok seveni bulursun ama benim gibi seven var mı seni başucunda? bu soruyu bende sorup duruyorum :(( ama giden geri gelmiyo malesef..

  4. ruhumu ve kalbimi acıttı yazınız,günlerdir kendimle savaşıyorum neden ben değilim yanında onunla bir ömrü geçiren ….BİTER Mİ BİR GÜN BU KALP ACISI?

  5. AYY İÇİM ÇOK KÖTÜ OLDU AĞLAYAMDIM İŞTE OLDUĞUM İÇİN AMA AĞLAYAMAM DA ÇÜNKÜ BENİM GÜLÜŞÜM İÇİN YAŞAYAN BİR AŞKIM VAR ONA SÖZÜM VAR…. GÜZEL BİR YAZI TEŞEKKÜRLER YÜREĞİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK….

Yorum Yapın