Ancak bu aşkın o derin sularında yüzebilme ihtimaline karşılık kesinlikle göze alınması gereken bir risktir diye düşünüyorum. Ayrıca ona güvenme, buna inanama, ne yapacaksın? Ömrünün sonuna kadar yalnız mı yaşayacaksın? Bu daha mı doğru bir karar?

Ben konu aşk olduğu zaman, sonu ne olursa olsun yaşamaktan yanayım. Karşına seni seven, ilgilenen biri çıkmış. Şu anda yüreğine, ruhuna iyi geliyor. O zaman boş ver yarın ne olacak diye düşünüp, bugünün tadını kaçırma! Ne olacaksa olacak!

Ayrıca insanların bir ömür aynı kalacaklarına söz vermeleri mümkün değil. Bugün sevdiğin şeyi, yarın beğenmeyebilirsin. Hepimiz insanız, değişiyoruz, gelişiyoruz. Bugün kafamıza, kültürümüze, bakış açımıza uyan şeyler; ayrın uymayabilir.  

Ancak bu konuda eğer bu adam hep yurt dışında kalacaksa, o zaman bu ilişki nasıl yürüyecek sorusu takılıyor? Bunu yazmamışsın, dönecek mi, gelecek mi? Yok gelmeyecekse, bu durumda biraz daha detaylı konuşup, ilişkinin nereye gideceğini öğrenmek gerekir. Boşuna havaya yazı yazmanın da anlamı yok.

Ancak her şeye rağmen, şartlar uygunsa, ben gelecek endişesiyle şu anda yüreğini kapatmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Elbette hayat senin ve seçimleri sen yapacaksın.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

okur mektubu

Merhaba ,

Yazılarınızı sıkça takip ediyorum. 31 yaşındayım ve zor bir dönemdeyim. Artık güvenin olmadığı inancın kalmadığı her şeyden şüphe edilen, velhasıl paranoyanın hakim olduğu bir zamandayız. Eminim bunun aksi durumlar var, ben yaşamamış olsam da aşk var mesela, görmesem de çok seven, inanan, güvenen, mutlu eden erkeklerde var.. …………………………….. ……………………………………………………………………………………………………………………………………..