neden-kilo-veremiyorum

“Diyet ve spor yapıyorum ama istediğim gibi kilo veremiyorum” diyorsanız, bunun en önemli sebebi farkına varmadığınız bir hastalığınız olabilir. Oysaki, bu hastalıkların neler olduğunu öğrenip tedavi olursanız, düşündüğünüzden daha çabuk zayıflayabilirsiniz. İşte, kilo vermeyi engelleyen hastalıklar ve çözüm önerileri!

Kronik kabızlık kilo vermeyi engeller

Sağlıklı bir insan her gün en az bir kere büyük tuvaletini yapar. Eğer sizde tuvalete çıkmada zorluk varsa, kabızlık sorunu yaşıyorsanız kilo vermeniz zorlaşır. Üstelik, bu konuda yalnız değilseniz, Türkiye’de her 5 kişiden 1 tanesi kabızlık çekiyor. Ama merak etmeyin, bunun çözümü var!

Kabızlık tedavisi önerilerimiz için TIKLAYIN
Kolesterol yüzünden olabilir

Kötü kolesterol, kilo vermenin önündeki engellerden biridir. Hastanelerin iç hastalıkları bölümünde gerekli testleri yaptırabilirsiniz. Hem ilaç hem beslenme tedavisiyle kötü kolesterol düşürülebilir.

Kolesterol düşüren ceviz suyu tarifi için TIKLAYIN
Ödem ve dolaşım sorunları

El ve ayaklarda şişme, sık sık kilo değişimi, yorgunluk, selülit, varis gibi belirtilerle kendini gösteren ödem sorunu, kilo vermeyi engeller. Aslında bunun başlıca sebebi ilaç kullanımı veya yeteri miktarda su içmemektir.

Merak etmeyin, ödem söktürücü etkiye sahip süper bir önerimiz var: Detoks suyu! Her gün bu suyu içerek vücudunuzdan ödem ve fazla suyu atarak kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Ödem söktürücü bitki çayı tarifi için TIKLAYIN
Haşimato ve troit hastalıkları

Özellikle kadınlarda görülen hastalıklardan biri olan troid, kilo vermeyi engeller. Siz ne kadar diyet ve spor yapsanız da kilo veremediğinizi görüp üzülürsünüz.

Hastanelerin iç hastalıkları veya endokrin bölümünden randevu alıp troid ölçümleri yaptırabilirsiniz. İlaç tedavisi, doğru beslenme ve bol su içmeyle troid hastalıklarını büyük ölçüde iyileştirebilirsiniz.

Troide zararlı yiyecekleri öğrenmek için TIKLAYIN
Karaciğer yağlanması

Karaciğer yağlanması, insülin, leptin, grehlin gibi zayıflamayı sağlayan hormonların salgılanmasını yavaşlatır. Ödem sorunu ortaya çıkar, el ve ayaklarda şişme, sık sık kilo değişimi görülür. Öncelikle tanı için hastanede testler yaptırmalısınız.

Karaciğer yağlanmasına çözüm için karaciğeri temizleyen besinler tüketebilir ve limonlu su gibi detoks suyu içerek karaciğerinizi yenileyebilirsiniz.

Karaciğer temizleyen yiyecekler için TIKLAYIN

zayiflama-yontemleri-banner