zayiflamak-diyet-kadin

“Ne yaptıysam kilo veremedim, herkes zayıflıyor ama ben başaramıyorum” diyorsanız, size özel sihirli önerilerimiz var! Hayalinizdeki kiloya ulaşmak için şimdi doğru bilgileri edinin, uygulayın ve zayıflamanın aslında çok kolay olduğunu görün!

  • Aç kalma düşüncesinden kurtulun

Diyet yapmak aç kalmak, kendini her şeyden mahrum bırakmak değildir. Zamanında ve dengeli beslenerek kilo verebilirsiniz. Kilo vermeyi engelleyen en önemli sebeplerden biri, öğün atlamaktır. Diyet yaparken yemek yemeyerek kilo vereceğinizi düşünmek büyük bir hatadır. Küçük porsiyonlarda günde 3 ana öğün yapmak metabolizmanızı canlı tutar. Uyandıktan sonraki bir saat içerisinde kahvaltınızı mutlaka yapın, zamanında öğle ve akşam yemeğinizi yiyin.

  • Yeşil çay içmeyi abartmayın

Yeşil çayın zayıflamaya ve yağ yakmaya yardımcı olduğunu herkes biliyor. Ancak miktarına ve ne zaman içildiğine dikkat edilmesi gerekir, aksi halde kilo vereyim derken üzücü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Sabah ve öğle saatlerinde, ana öğünlerden bir saat sonra ve günde toplam 2 fincan yeşil çay içmek sağlıklıdır. Yeşil çayın içinde kafein vardır, fazlası, kilo vermenizi engeller, çarpıntı ve uykusuzluk yapar.

Ev yapımı kilo verdiren çay tarifi için TIKLAYIN

kilo-verdiren-cay-arzu

  • Kilo vermek süreklilik gerektirir

Öncelikle, kabul etmeniz gereken bir gerçek var: Kilo vermek süreklilik gerektirir! Yani, iki gün diyet yapıp üçüncü gün bozarsanız kilo veremezsiniz. Zayıflamak istiyorsanız, amacınıza kilitlenmelisiniz ve istediğiniz kiloya inene kadar diyete ve spora devam etmelisiniz. Zayıflamayı başaran herkes bunu yaptı: Kilo verme hedefine doğru emin adımlarla yürüdü, kendini adadı. Onlar yapmışsa, siz daha iyisini yaparsınız!

Diyette motivasyonu artırmanın püf noktaları için TIKLAYIN

  • İçtiğiniz kahve miktarına dikkat edin

Kahve, içeriğindeki kafein maddesiyle metabolizmayı uyarıcı ve dolaşımı hızlandırıcı etkiye sahiptir. Ancak fazla miktarda içilen kahve, böbreküstü bezlerini uyarıp vücudun stres hormonu salgılamasına neden olur. Kahve, aynı zamanda diüretik yani idrar söktürücüdür. Günde en fazla 2 fincan kahve içmeli ve vücudunuzu susuz bırakmamak için mutlaka kahve yanında büyük bardak su içmelisiniz. Altını çizelim: Kahve içebilirsiniz ama en fazla günde 2 fincan olmalıdır.

[quote_center]Kahvenin yanında büyük bardak su için[/quote_center]

  • Karbonhidrat ihtiyacınızı karşılayın

Diyet yaparken halsizlik, saç dökülmesi, yorgunluk, el ve ayaklarda titreme gibi sorunlar yaşıyorsanız, bunun muhtemel sebebi karbonhidrat ihtiyacınızı karşılamamaktır. Vücudumuzun doğadaki tüm besin gruplarına ihtiyacı vardır, tahıllar da bunlardan biridir. Tüketmeye alışkın olduğunuz ekmeği, zayıflamak için bir anda keserseniz vücudunuz savunma moduna geçebilir ve kilo vermeyi yavaşlatır. Bu sebeple, gündüz öğünlerinde yavaş yavaş azaltarak günde toplam 2-3 dilim ekmekle sınırlayın.

Ayrıca, bulgur, kinoa, chia tohumu, barbunya, fasulye gibi lif yönünden zengin karbonhidrat kaynaklarını dengeli biçimde tüketin.

Bulgurun zayıflamaya faydaları için TIKLAYIN

bulgurun-faydalari-kisir

  • Şekerli içeceklere dikkat edin

Kola, gazoz gibi şekerli içeceklerin kilo aldırdığını biliyorsunuz, peki buzlu çay, hazır meyve suyu ve meyveli sodalardan haberiniz var mı? Bu içecekler, gizli kalori kaynaklarıdır ve kilo almanıza sebep olur, kan şekeri dengesini bozar. Şimdi düşünün, bu tür içinde şeker olan içecekleri tüketiyor musunuz? Bizden size dost tavsiyesi: Sağlıklı kilo vermek için maden suyu için. Ancak dikkat: Soda ve maden suyu birbirinden farklıdır, siz doğal mineralli maden suyu içmelisiniz.

Maden suyunun mucize faydaları için TIKLAYIN

maden-suyu-meyveli

  • Günde 14 bardak su için

Kilo vermek için mutlaka ama mutlaka günde 14 bardak su içmelisiniz. Su içmenin hayati önemini size bir örnekle açıklayalım: Nasıl sular kesildiğinde evinizi temizleyemezsiniz, vücudunuz da susuz kalırsa kendini temizleyemez, bağırsaklarda toksin birikir, vücutta ödem oluşur, selülit meydana gelir. Vücudunuzu susuz bırakmayın: Tıpkı evinizi dip köşe temizler gibi içeriden mükemmel bir temizliğe başlayın. Suyun kilo verdirici etkisini artırmak için, siz de bizim gibi içine şifalı besinler ekleyip detoks suyu yapabilirsiniz.

Kilo verdiren detoks suyu tarifleri için TIKLAYIN