Neden birlikteyken anlaşamıyorsunuz veya neden ayrı kalamıyorsunuz, bunları anlatmamışsın. Bu yüzden tahmin yürüterek cevap vermek zorundayım.

Bazı ilişkilerin kendilerine özgü dokusu vardır. Sürekli kavga eden ama ayrılamayan pek çok çift var. Onları bir arada tutan bazen cinsel uyum, bazen yalnızlık korkusu olabiliyor. Bunların dışında, ikisinin ruhsal yaraları birbirine o kadar uyuyor ki, başkaları için son derece sağlıksız olan bu ilişki, o çift tarafından yürütülebiliyor.

Senin yaşadığına benzer ilişkiler, taraflardan birinin yüreğindeki sevgi, şu veya bu sebeple bitene kadar, o ilişki bir türlü bitmez. Yaşadığın ilişkiden dolayı mutsuzsan, yapman gereken, neden hala yürüttüğünün cevabını bulmandır. “Seviyorum” gibi kuru bir cevapla yetinmen, seni sadece durumdan uzaklaştıran bir oyunudur. Buna dikkat etmelisin.

Gerçekte bu ilişkiyi yürütmenin sebebi nedir? Yalnızlıktan mı çekiniyorsun, kurduğun hayallerin yıkılmasından mı korkuyorsun, beklentilerine cevap alacağını mı umuyorsun? Bunun gibi yüzlerce soru sorabilirim ama bu soruları sen kendine sorup, gerçek cevabı bulmalısın. Onu gerçekten sevdiğin için bu sıkıntılı ilişkiyi devam ettiriyorsun, yoksa altında başka sebepler mi var?

İnsanın yapabildiği en zor şeylerden biri, kendiyle yüzleşmektir. Bunu başardığında kalbinin de, ruhunun da ne kadar özgürleştiğini göreceksin. Umarım kendi sorularını doğru sorar ve cevaplarını dürüstlükle verebilirsin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan hanım merhaba…

Ben elimden geldikçe yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum ama size bir şey söylemek istiyorum bu aşk denilen eşsiz duygu beni bir türlü bırakmıyor birini çok seviyorum ama birliktede yapıyoruz ayrı da yapamıyoruz. Ne olacak bilmiyorum, yorumlarınıza ihtiyacım var, sizin yazılarınızı okurken ben çok rahatlıyorum teşekkürler.