selfie-cekmek

Nasıl mutlu olunur?

Sosyal medyadan izlediğiniz hayatlar çok güzel görünüyor ancak siz bu sırada eskimiş pijamanızla dağınık bir salonda oturuyor musunuz? Haydi bakalım, silkelenip kendine gelme zamanı! En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak hayatı güzelleştiren 6 düşünce tekniğini paylaşıyoruz…

1-Küçük şeyleri dert etmeyin

Hayatın en önemli felsefesi bu olmalı. Yüzünüzde sivilce çıktı diye üzülüyor musunuz, peki çıban olsaydı veya yansaydı?

2-Meditasyon yapın

Tüm yaşama bakışınızı değiştirebilir. Ruhsal dengenizi korur. Meditasyon sürekli konuşan beyni susturur.

3-Sabah rutinleri olsun

Sabah güne başlamanızı sağlayan en önemli şey, kendinizi iyi hissettiğiniz şeyleri yapmanızdır. Kendinizi iyi hissedeceğiniz şeyler yapmanızı sağlayan alışkanlıklar edinin.

fiyonk-mutlu-kadin

4-Kendinize değer verin

Kendinize değer vermeyi öğrenin, bu sizi bencil yapmaz. Güzel sofralar hazırlayın, temiz bir evde yaşayın, gerektiğinde kendiniz için para harcayın, yapmak istemediklerinize “hayır” deyin.

5-Asla vazgeçmeyin

İstediğiniz nedir? Kilo vermek, para biriktirmek, İngilizce öğrenmek, yurtdışına gitmek veya daha başka bir şey mi? Denemiş ve başaramamış olabilirsiniz ancak asla vazgeçmeyin.

6-Şükran duyun

Yaşadığınız, sevdiğiniz, yemek yediğiniz ve hatta su içtiğiniz için bile şükran duyun. Günde 10 dakika teşekkür ederek yürümek, en güzel hayatın sizinki olduğunu düşünmenizi sağlayacak. İnanın bize!

mutluluk-banner