Makyaj Malzemelerinin Temizliği

 

Allık ve far sürmek için kullandığımız fırçalar, pudra ve fondöten uygulamak için kullandığımız süngerlerin temizliği; doğru ve pürüzsüz makyajın ilk adımdır… Sık kullanılan makyaj malzemeleri üzerinde bakteriler birikir ve cildinize temas ettiğinde; kızarıklık, kuruma, sivilce gibi cilt sorunlarına yol açabilir. Kullanım yoğunluğuna göre haftada bir ya da iki kez makyaj malzemelerinizi ılık suyla temizleyip, kendi kendine kuruması için düz bir zeminde bekletin.

 

Cildin Nemlendirilmesi

 

Sağlıklı, parlak ve sıkı bir cilde sahip olmak istiyorsanız; cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi karşılamalısınız. Güne başlarken cildinizi temizledikten sonra cilt türünüze uygun nemlendirici kremi yuvarlak hareketlerle, masaj yaparak sürün ve cilt tarafından emilmesi için birkaç dakika bekleyin. Kalıcı ve pürüzsüz makyajın en önemli sırlarından biri de nemlendirilmiş cilt üzerine makyaj yapmaktır. Özellikle, yağlı cilde sahip olanların gün içinde makyajının yok olması sorununu; nemlendirici kremle çözümleyebilirsiniz. Ek olarak; günde en az 2 litre su içerek hem cilt hem vücut sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

 

Makyaja Zemin Hazırlanması

 

Nemlendirilmiş cilde uygulayacağınız fondöten ve kapatıcı malzemeler; hem ciltteki kusurları gizler hem de makyaja harika bir zemin hazırlar. İlk olarak göz çevresine, parmak uçlarınızla kapatıcı uygulayın ve cilt tarafından emilmesi için birkaç dakika bekleyin. Cilt renginizden bir ton açık ya da bir ton koyu fondöteni; yüz ve boyun bölgelerine sünger yardımıyla sürün.

 

Makyaj Nasıl Yapılır?


Makyaja Başlama Adresi

 

Makyaj için uygun zemini hazırladığınıza göre yüzünüzü renklendirmeye başlayabilirsiniz ve ilk adresiniz gözler olmalıdır… Gözlerinizi çerçevelemek için göz kalemini, göz kapaklarınıza ince bir çizgi halinde sürün. Aydınlık bir görünüme kavuşmak için göz pınarına ya da kaşların altına az miktarda açık renk far uygulayın. Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürdükten sonra gözlerinizi kapatıp açın.

 

Makyajın Tamamlanması

 

Göz makyajı tamamlandığına göre istediğiniz renkte ruj ya da dudak parlatıcısını, dudaklarınıza sürün. Cildinize canlılık verecek tonlarda allığı, büyük bir fırça yardımıyla yanaklar ve boyun bölgenize sürün. Bu sayede genel görüntünüzde bütünlük sağlayabilirsiniz.

 

Final!

 

Ve makyajınız tamamlandı; dışarı çıkıp güzelliğinize dair övgüler duymaya hazırsınız!