Yine de hatırlayıp hatırlamadığıma emin olmak için şöyle bir kağıt kaleme dökeyim dedim. Hem biraz ısınmış olurum, bakarsın yakında lazım olur, kullanırım…..

 

Flört etmek öncelikle beden diliyle ilgilidir. Yani vücudunuz ne söylemek istediğinizi anlatır. Yüzünüz, gözleriniz, elleriniz, duruşunuz mesaj verir ve mesaj alır. Bu yüzden ne yaptığınızı anlayın ve farkına varın.

 

Birinden hoşlandığınızda ona hafifçe tebessüm etmek kadar etkili bir iletişim yoktur. Diyelim ki bu kişi, aynı işyerinde çalıştığınız biri. O zaman her karşılaştığınızda gülümseyin ve selam verin. Birkaç gülümsemeden sonra, artık yanına birkaç cümle ekleyebilirsiniz. Koridorda denk gelirseniz yanından geçerken, “hoş kravat” gibi dikkatini çekecek bir cümle söyleyebilirsiniz.

 

Isınma turlarına başlamak için uygun zamanı yakaladığınızda, konuya ona bir soru sorarak başlayın. İnsanların kendileri hakkında anlatmak istedikleri olduğunu hep hatırlayın. Hem ona kendisiyle ilgili soru sormanız, sizin hakkınızda olumlu düşünmesini sağlar.

 

Bedeniniz bu sohbet sırasında tamamen ona dönük olsun. Bu duruş, seni önemsiyor ve ilgileniyorum demektir. Konuşurken arada sırada ona dokunmayı da unutmayın elbette! Ancak elinizi de koyduğunuz yerde unutmayın!

 

Göz temasını ihmal etmeyin. Gözler iletişimin önemli öğeleridir. Mutlaka göz temasını koruyun ve gülümseyin.

 

İş çıkışında birlikte yürümeyi teklif etmek önemli bir adımdır ve sizin düşündüklerinizi teyit etmenizi sağlar. İş çıkışında durağa veya metroya kadar birlikte yürümeyi teklif edin. Eğer size karşı ilgisi varsa, bu teklifi bir kahveye veya yemeğe çevirmesi an meselesi olacaktır.

 

İyi bir dinleyici olun. Dinlemek ama gerçekten dinlemek ve önemli detaylarla ilgili soru sormak, sizi giydiğiniz mini etekten daha seksi gösterir.

 

Flört etmek hem heyecan verici, hem kışkırtıcıdır. Üstelik reddedilme riski azdır. Sizden hoşlanmayan birinin vücut dilinden, bakışlarından ve hareketlerinden durumu anlayabilirsiniz. Böylece olayı çok uzatmadan sonlandırma şansınız olur. Sizden hoşlandığını ya da hoşlanmadığını nasıl mı anlayacaksınız? Çok basit! Sizin yaptıklarınızı yapmıyorsa, bırakın yoluna gitsin….

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.