California Cevizi
California Cevizi

Mutsuzsan Neden Kalacaksın?

Evliliklerde hemen havlu atmayı, ilk zorlukta bitirmeyi elbette onaylamıyorum ancak sen anladığım kadarıyla elinden gelen mücadeleyi vermişsin.

Eşin bu evliliği içtenlikle kabul etmemiş de, sanki zorla yapılmış gibi davranıyor. Sen de doğal olarak sevilmek ve sevmek istiyorsun. Bu durumda yapılacak pek fazla şey kalmamış.

Senin de kadın olarak ihtiyaçların var; sevmek, sevilmek, paylaşmak ve sevişmek istiyorsun. Bu da en doğal hakkın. Eşin seninle bu paylaşımlarda bulunmuyorsa, sen de bu evlilik konusunda elinden geleni yaptınsa, o zaman elbette gönül rahatlığıyla boşanabilirsin. Seni sevecek ve seninle yaşamaktan mutluluk duyacak bir eşle hayatına devam etmeye hakkın var. Bunu değerlendirmelisin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


okur mektubu

Yedi senelik bir evliliğim var. Bu evlilik süresince eşimle aramızda hep bir mesafe oldu. Benim cana yakın tavırlarıma karşılık o hep mesafeli durdu. İlgisizlik, vurdumduymazlık ve her fırsatta sözlü şiddete eğilim söz konusu oldu. Ayrıca ev arkadaşı gibi her harcama ortak oldu. Son bir sene önce de yatağını ayırdı ve o günden beri birlikteliğimiz yok. Mahkemeye başvurduk ama başvuru gününden beri yine güzel bir söz, gönül alma yönünde güzel bir eylemde bulunmadı. Beni sevmediğini de söyledi. Sonra da öfkeliyken söyledim diye bir savunması oldu ama bana samimi gelmedi…kararsızım..ne yapmalıyım..

4 Yorum

  1. Evlilik çoktan bitmiş kendinize daha fazla eziyet etmeyin. Boşanmak kötü bişey değil. İlk başta alışkanlık olduğu için özleniyor biraz sonra bir bakıyorsunuz kalbiniz başkası için atıyor öyle olmasa bile huzurlu oluyorsunuz.

  2. merhaba 6 yıllık evlıyım bı cocugum var ama mutsuzum cınsel ılıskımız yok esımı sevmıyorum arkamda aılemde yok bosanmaya cesaretım yok napmam gerekıyo

  3. 1 haftadır birisiyle çıkıyorum.o bana aşık ama ben onu sevmiyorum.belki sevebilirim diye bekliyorum ama olmuyor ne yapmalıyım?

Yorum Yapın

vestel