Mutluluk paraya benzer. Sahip olduğunda hazmetmek gerekir. Ancak ben senin her yaşam alanında aynı şekilde davrandığını düşünüyorum. Biraz kuşkucu ve garantici bir karakterin olduğu kanaatindeyim.

Sadece konu aşk olduğunda değil, muhtemelen iş konusunda, arkadaş seçiminde ve hayatını ilgilendiren daha pek çok konuda bu şekilde bir tutum izlediğini düşünüyorum.

İncinmekten, zarar görmekten hepimiz korkarız ama bu yaşanacak güzelliklerin bedeli gibidir. Kimse hayatındaki hiçbir şeyi bu kadar garanti altına alamaz. Arrıca unutma ki, sakınılan göze çöp batar.

Tekrar aynı şeyleri yapacağından korkuyorsun. Peki, şu anda iyi giden ilişkini bırakıp, başka birisiyle birlikte olsan, başına gelecek şeylerin benzer olma ihtimali yok mu?

Erkek arkadaşınla evlendin diyelim. Evlilik içinde anlaşamama şansınız yok mu? Hayat ihtimaller ve varsayımlar üzerine kuruluyorsa, sen bu işin altından kalkamazsın.

Sevdiğin insanla güzel geçen günlerin kıymetini bilmelisin. Bu şekilde düşünerek, kendine ve ilişkine zarar veriyorsun. Askerden döndüğünde çok mutlu olacağınız bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz. Tam tersi, senin dediğin gibi, tekrar hata yapabilir. Bunu o zaman düşünürüz. Sonunda ölüm yok ya! Sen de, herkes gibi biraz ayrılık acısı yaşamış ve ilişkiler konusunda biraz tecrübe edinmiş olursun. Bazı şeyleri değiştiremezsin. Herkes senin geçtiğin yollardan geçti emin ol! Aşkın garantisi olamaz.

Bu yüzden bırak artık geçmişte takılıp kalma. Sürekli orada yaşarak, bugünü kaçırıyorsun. Hayatında sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmezsen, gün gelir onların yokluğuyla sınanırsın. Bu dünyaya kendimizi geliştirmek için geldik. Yaşamamız gereken ne varsa yaşayacağız. Biraz yaşama gülümse ki, o da sana gülümsesin.

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

Öncelikle bu siteye emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.
Nereden başlayacağımı inanın bende bilmiyorum herhangi bir sorun yok gibi görünüyor dışarıdan bakınca ama sorunu kendim yaratıyorum galiba.

2.5 yıldır biriyle birlikteyim aslında zaman içinde gelgit’lerimiz oldu, birbirimizi çok kırdık, aslına bakarsanız bana boynuzu da taktı ama 6 ay önce affettim ve şuan ilişkimiz mükemmel gidiyor.
çok mutlu ediyor beni, kararlarıma saygı duyuyor ve mantıklı şekilde açıklamalarda bulunuyor önceden hiç bir şekilde konuşamazdı, konuşmaktan kaçardı. Şimdi çok farklı, her daim yanımda.

Beni mutlu etmesine alışkın değilim. Altında hep başka nedenler arıyorum çok detaycı bir insanım, her gün binlerce sevgi sözcüğü gerçekten çok etkileyici ister istemez aşık olmaya doğru gidiyorum.
Ama tedirginim tekrar aynı şeyleri yapar, üzülür, incinirim diye bazen diyorum ki, seni böyle mutlu ediyorsa, acısını da çekeceksin kendini uzaklaştırmaya çalışma.

Defalarca ayrılmak istedim ama her defasında mantıklı bir şekilde konuşup bana içinde bulunduğumuz durumu tasvir etti, içinde bulunduğumuz durumdan çıkmak için çabaladı veeee işte MUTLUYUZ. Ama böyle mutluluğa alışkın değilim her an bir darbe gelebilecek gibi hissediyorum. Kendisi şuan asker ama iznini kullanıyor.

6 gün önce yanına gittim ve gözlerinde o aşkı gördüm, yanımdan hiç ayrılmadı, elimi hiç bırakmadı ve 2 gün önce de o yanımdaydı ve her şey güzeldi ailemle konuştu, tek sorun bendim işte mutlu muyum, mutsuz muyum bilmiyordum ikilemlerdeyim.

Seviyordum ama korkuyordum, aslında aşık olmuştum da ama ya giderse bunu düşünmek bile istemiyordum.
Karamsarlığa bürünüyorum bazen, ya yine yaparsa diyorum ama yanıma geldiğinde her şeyi konuştuk ve ikimizde ağlayıp geçmişe son verdik yeni bir sayfa açtık içimin rahat olması için her şeyi yapıyor, her şeyi açıklıyor defalarca anlatıyor. Aslında çok mutluyum ama ne yapacağım bilemiyorum yardımınıza ihtiyacım var.Tekrar teşekkür ediyorum yazımı okuyup yorumlayacağınız için.