Güne pozitif başlamanın yolu, mutlu olarak uyanmaktan geçer. Mutlu uyandığınız zaman gününüzün harika geçmemesi için hiçbir sebep yoktur. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak güne mutlu başlamanın 7 yolunu araştırdık.

Müzikle uyanın!

En sevdiğiniz şarkıyla uyanarak güne pozitif şekilde başlayabilirsiniz. Fakat bu şarkının neşeli bir şeyler olmasına dikkat edin.

Acele etmeyin!

Sabah telaşını yenmenin ve uyku sersemliğinde bir şeyler unutmamak için çantanızı ve kıyafetlerinizi bir gece önceden hazırlayın. Böylece sabahları herhangi bir karışıklığı önlemiş olursunuz.

Kahvaltı şart!

Hem beyninizin hem de metabolizmanızın sağlıklı çalışması için sabahları kahvaltı yapmayı sakın ihmal etmeyin. Bu, aynı zamanda mutlu ve pozitif olmanızı da sağlar. Eğer kahvaltı edecek vaktiniz yoksa mutlaka taze sıkılmış meyve suları için.

Uykunuzu alın!

Sabahları keyifsiz olmak istemiyorsanız, uykunuzu almanız şart. Bu yüzden en azından hafta içleri erken yatmayı deneyebilirsiniz. Önceleri uykuya dalmanız biraz zor olsa da bünyeniz bu duruma kısa sürede alışacaktır. Bu sayede sabahları uykunuzu almış olarak uyanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı unutmayın!

Güzel sözler duymak için güzel sözler söylemek gerekir. Sabahları en yakın arkadaşlarınıza sevgi dolu günaydın mesajları atmayı unutmayın. Bir süre sonra bu mesajlar size geri dönecek ve güne ne kadar sevildiğinizi bilerek mutlu bir şekilde başlayacaksınız.

Banyo zamanı!

Sabahları duş alma alışkanlığınız varsa bunu daha eğlenceli hale getirmek için kendinize mis kokulu bir duş jeli alabilirsiniz. Yeni güne mis kokularla başlamak sizi mutlu edecektir.

Güzel anları hatırlayın!

Uyanır uyanmaz görebileceğiniz bir yere sevdiklerinizin en mutlu anının fotoğrafını asın ya da okuduğunuzda sizi gülümsetecek bir not yazın. Örneğin; “bu sabah harika geçecek, bugün yine çok güzelim, bugün çok pozitifim ve tüm kötülükleri kendimden arındırıyorum gibi”

Mutlu olman için 5 önerimiz var!