Yemeği ocakta unuttunuz ve tencerenin dibi tuttu.. Bir zamanlar ışıl ışıl parlayan tencerenizi, bu yüzden bir daha kullanmamak üzere rafa kaldırmak ya da atmak zorunda kalmayın. Özel bir temizlik yöntemiyle dibi kararmış bu tencereleri eski ışıltılarına kavuşturabilirsiniz. Yapmanız gereken şey çok basit. Tencerenin içine su doldurup bir miktar da sirke ekleyin ve biraz kaynatın. Tertemiz olacaktır.

Pazar kahvaltılarının sırrı, kızarmış ekmeklerdir. Kahvaltı süresince sıcak kalmasını istiyorsanız ekmek sepetinin içine alüminyum folyo yerleştirin ve üzerini peçeteyle örtün. Böylece kızarmış ekmekler uzun süre sıcak kalacağından, siz de sık sık sofradan kalkıp ekmek kızartmak zorunda kalmazsınız.

Roka, maydanoz, dereotu gibi yeşillikleri buzdolabında uzun süre saklamanın sırrını merak ediyor musunuz? Öncelikle yeşillikleri güzelce yıkayın, çöplerini ayıklayın ve kesin. Sonra da ağzı kapaklı plastik bir kabın içine yerleştirerek buzluğa koyun, yeşilliklerin uzun süre bozulmadığını göreceksiniz.

Yüksek Topuklar – Kadın Sitesi