Çelik veya beyaz lake gibi ışığı yansıtacak malzemeler, mutfağınızı olduğundan daha geniş gösterir.

Açık raf sistemi kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra ferahlık duygusu da verir.

Canlı renk ve desenlerde duvar kağıtları mutfağınıza hareket katar. Ancak seçtiğiniz duvar kağıdının silinebilir, vinil olmasına dikkat edin.

Yapacağınız renk oyunlarına dolaplarınızı dahil edebilirsiniz. Ahşap dolap kapaklarını zımparalayarak astarladıktan sonra farklı bir renge boyayarak yepyeni dolaplar elde edebilirsiniz.

Çekmeceler dolaplardan daha az yer kapladığı için küçük mutfaklara idealdir. Derin çekmeceler çok ağır eşyaları bile taşıyacak kadar sağlamdır.

Tencere, tava ve diğer mutfak araç gereçlerinizi bir askıya asabilirsiniz. Duvarda yeriniz yoksa tavan alternatifini düşünün.

Dolaplarınız çok kalabalık ise, tabaklıklı bir raf edinin. Bu raflar hem modern, hem klasik mutfaklara uyum sağlıyor.

Mümkünse bulaşık makinesi, mikrodalga fırın gibi elektrikli aletleri üst üste yerleştirin. Böylece daha düzenli bir görünüm elde edersiniz.

Mutfakta en iyi aydınlatma tepeden yapılır. Ancak tezgah kısmında aydınlatmayı spotla desteklemeniz daha iyi olacaktır.

Mutfağınızda her gün kullandığınız ürünler için bir depolama bölümü yaratabilirsiniz. Cam kavanozlar, renkli teneke kutular bu bölümde şık duracaktır.

Renkli saksılarda yetiştireceğiniz maydanoz, dereotu, fesleğen gibi bitkiler pencerenizin önünde hem şık durur, hem yemeklerinize lezzet katar.