Su dağıtıcılarına telefon etmek, su getirmelerini beklemek, beklerken susuz kalmak, gelen ağır su damacanalarını taşımak, plastik şişeler çevreyi kirletmesin diye boş şişeleri geri dönüşüme atmak artık sona eriyor.

Grohe’nin, evlerdeki su içme ihtiyacı en iyi şekilde karşılayan ödüllü su sistemi Blue Home, Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenen su tadım etkinliği ile Türkiye’de profesyonellere ve tüketicilere tanıtıldı.

İsteğinize göre filtrelenmiş ve soğutulmuş su ile beraber orta sodalı veya sodalı suyu doğrudan mutfak bataryasından almayı sağlayan, mutfakta bir devrim yaratan Grohe’nin modern filtrelenmiş su sistemi Grohe Blue Home, Türkiye’de de tüketicilere ve profesyonellere tanıtıldı. Şişelenmiş içme suyu tüketen ailelerin içme suyu faturalarından yüzde 60 oranında tasarruf etmelerine ve tüketicilerin karbon ayak izine de katkı yapan sistem, Göttingen Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmaya göre ayak izinin şişe suyuna oranla yaklaşık yüzde 61 oranında azaltılmasını sağlıyor.

Grohe Blue Home’un Türkiye’de piyasaya sürülmesi dolayısıyla Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenen su tadım etkinliğinde konuşan Grohe Türkiye Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz, Grohe Blue Home filtrelenmiş su sağlayan sisteminin içme suyu harcamalarını çok azaltacağına dikkat çekerek,” Kendi adıma söylersem, soğuk bir bardak su içmek için mutfak musluğunu kullanmayalı çok oldu, eminim sizler için de öyledir. Bunun verdiği rahatlığı ve konforu unutmuşuz. Grohe Blue Home sayesinde bu keyfi yeniden hatırlayacağız. Biz Grohe Türkiye olarak, Grohe Blue Home su sisteminin hem yeni projelerde hem de genel olarak tüketiciler açısından Türkiye’de tercih edileceğine ve unuttuğumuz çeşmeden su içme keyfini geri getireceğine inanıyoruz” dedi.

Grohe Türkiye Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz

Hem su hem soda yapabilirsiniz

Şişelenmemiş suyun doğrudan mutfak bataryasından elde edilmesine olanak veren Grohe Blue Home filtrelenmiş su sistemi, bir mutfak bataryası, entegre filtre ve CO2tüpü entegre edilen bir soğutucudan oluşuyor. Tek bir düğmeye dokunularak, mükemmel içme sıcaklığına kadar soğutulmuş, lezzetli filtrelenmiş su, orta sodalı su ve sodalı su olmak üzere üç farklı tipte su tedarik ediyor.

Küçük mutfaklara bile uygun

Evin içme suyu harcamalarından tasarruf sağlayan, büyük damacanalara ve yedeklerine mutfakta ya da balkonda yer bulma derdine son veren Grohe Blue Home içme suyu sistemi, çok kısa bir sürede en küçük mutfaklara bile kolayca yerleştirilebiliyor. Kompakt bir tasarıma sahip olan Grohe Blue Home’ yerleştirmek için 30 cm genişliğinde bir mutfak dolabı yeterli. Dakikalar içinde kolayca monte edilebilen sistem, zarif tasarımı, krom ve çelik seçenekleri ile her mutfağa uyum sağlayabiliyor.

Blue Home, Four Seasons Bosphorus’taki su tadım etkinliğinden bir kare…

Faturalarda tasarruf edin!

Gezegenimizin yavaşça plastik içinde boğulduğu göz önünde bulundurulduğunda, Grohe Blue Home, çevre korumaya çok önemli bir katkıda bulunuyor. Ayrıca tek bir litre şişelenmiş maden suyu üretmek için toplamda yedi litre su gerektiği, üretim sırasındaki enerji maliyetleri ve salınan CO2dikkate alındığında çevreye katkısı katlanarak artıyor. Evdeki içme suyu kaynağı Grohe Blue Home, en sürdürülebilir ve en yüksek kaynak tasarrufu ile öne çıkıyor. Her bir litre Grohe Blue suyu için ihtiyaç duyduğunuz tek şey sadece yine bir litre su. Grohe su sistemi Göttingen Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmaya göre CO2salımlarını da %60’ın üzerinde düşürüyor. Bu çerçevede bakıldığında GROHE Blue Home, sağladığı pek çok faydanın sonucunda gelecekteki içme suyumuzu da güvence altına alıyor.