Seyrek ve kısa kirpiklere sahipseniz umutsuzluğa kapılmayın! Basit ipuçlarıyla mükemmel kirpiklere sahip olmak mümkün! Bakışlarınıza derinlik katmak için Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere sunduğumuz yöntemleri düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Kirpiklerinizi içeriden besleyin!

A, B ve E vitaminleri kirpikleri güçlendiriyor ve besliyor. Bu vitaminleri içeren besinleri düzenli olarak tükettiğiniz takdirde, kirpikleriniz hızla uzayacak ve güçlenecektir.

Uyumadan önce makyajınızı temizleyin!

Göz kalemi, far ve maskara tüm gün gözünüzde kalarak kirpik diplerindeki gözenekleri tıkıyor ve gözeneklerin hava almasını önlüyor. Ayrıca, zamanla kirpik diplerinde biriken makyaj artıkları bakteri oluşumuna neden olarak kirpiklerin dökülmesine neden oluyor. Bu yüzden, uyumadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.

Kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız dikkat!

Kirpik kıvırıcı kullanmadan yapamıyorsanız, kullanırken dikkatli olun. Kirpik kıvırıcılar, kirpik köklerine zarar vererek kirpiklerin kırılmasına neden olabilir. Kirpik kıvırıcı kullanmadan bazı iyi maskaralarla da aynı görünümü elde edebilirsiniz.

Doğal yağlarla bakım yapın!

Kirpiklerinizi güçlendirmek, dolgunlaştırmak ve dökülmeleri durdurmak için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Hint yağı, tatlı badem yağı, jojoba yağı, zeytinyağı gibi doğal yağlar, kirpik diplerini nemlendirip besleyerek daha güçlü ve dolgun kirpiklere sahip olmanıza yardım olur. Her akşam makyajınızı güzelce temizledikten sonra kirpik diplerine kulak pamuğu yardımıyla sürebilirsiniz.

Mükemmel kirpikler için ipuçlarını öğrendiniz.

Kaş ve kirpik gürleştiren doğal yöntemler için BURAYA TIKLAYIN!