muge-cevik

“Tesadüf değil, kader değil, kendiliğinden hiç değil”… Evrende karşımıza çıkan her şeyin birbiriyle ilişkisi olduğunu ve bu ilişkilerin neden sonuçlarını çözmenin mutluluğu bulmak için çok önemli olduğunu anlatan kitap, “evrende her şeyin her şeyle, en çok da mutlulukla ilişkisi var” diyerek her sayfasında ilişkilerimizi yeniden sorgulamaya davet ediyor.

“Mutluluk Kulübü” kitabı ile 2015 yılında kendi kategorisinde ilk sırada, genel sıralamada da en çok satanlar listesinde yer alan Müge Çevik’in ikinci kitabı İlişkisi Var, Doğan Novus tarafından yayınlandı.

“Hayat dediğimiz maceranın içinde insan, başına gelenlere anlamlar yüklüyor, nedenlerini arıyor. En büyük yanılgıyı da her şeyin tek bir nedeni olmadığını, kendisinden başka her şeyle nasıl ilişkisi olduğunu görmeyerek yapıyor” diyen Müge Çevik; “kişinin ilk öğrendiği bağlanma modelinin hayat boyu kuracağı tüm modellerle, paraya nasıl baktığının çoğu zaman babayı nasıl gördüğüyle, sevginin Tanrı ya da maneviyatla, karşı cinsin enerjilerle, aldığının vereceğiyle, ihtiyacının korkuyla olan ilişkisini kavrayamıyor diye belirtiyor.

iliskisi-var

2015 yılında uzun süre kendi kategorisinde ilk sırada, genel sıralamada da en çok satanlar listesinde yer alan çıkan Mutluluk Kulübü kitabı yazarı Müge Çevik’in ikinci kitabı “İlişkisi Var” kişinin gelişimini sadece bedensel olmaktan çıkartıp yaşam boyu ilişki kurduğu her şey üzerinden derinleşerek nasıl büyüdüğünü ve bu yolculuk içindeki kural ve ilişkileri, sade, akıcı bir dil ile anlatıyor.

Müge Çevik, “Mutluluk Kulübü kitabında, mutluluğun adımlarını, mutluluk yolunun önemli dönemeçlerini tanımlayarak anlattım. Bu kitapta ise, bu adımların geleceğimizi, hayatımızı, kim olduğumuzu nasıl şekillendirdiğini anlatıyorum. Çünkü hayatta sahip olduğumuz-olmadığımız, yaptığımız-yapmadığımız her şeyin her şeyle ilişkisi var ve bu ilişkileri çözmek hayatı çözmek demek olmasa da en azından kabul edebilmek demek” olarak kitabını özetliyor.

Yazarın, kendisinin ve danışanlarının deneyimlerinden, bugüne kadar biriktirdiği tüm öğretilerin sentezinden yola çıkarak hazırlanan kitap, seçkin yayınevleri ve satış noktalarında sizleri bekliyor.

Müge Çevik hakkında:

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi’nde MBA yaptı. Kariyerine master döneminde part-time pazar araştırması yaparak başladı. Sonrasında, yurtdışı pazarlar müşteri temsilcisi olarak uluslararası satışla tanıştı. Satış, uluslararası satış ve pazarlama ve ihracat ile ilgili çeşitli pozisyonlarda ve ülkelerde çalıştı. İş hayatının içinde tanıştığı “koçluk” çalışmalarını, eğitimini aldığı Gestalt metodolojisi ve profesyonel tecrübesiyle birleştirdi. Bireysel koçluk hizmetinin yanı sıra kurumlarda Mutluluk Kulübü seminerleri ve grup koçlukları da yapan yazar, satış, uluslararası satış, ve uluslararası marka yönetimi konusunda koçluk ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Eğitmen kimliğiyle satış yönetimi, performans yönetimi, koçluk becerileri ve ekip yönetimi eğitimleri vermektedir.

Yazarın, 2015 yılında çıkan Mutluluk Kulübü kitabı, uzun süre kendi kategorisinde ilk sırada, genel sıralamada da en çok satanlar listesinde yer aldı.