Yaşam alanınızı daha huzurlu ve iç açıcı bir hale getirmek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mobilya seçimi. Evinize uygun mobilya alırken nelere dikkat etmeli biliyor musunuz? MOSDER Başkanı Ahmet Güleç; bu konuda size yardımcı olabilir. Yüksek Topuklar ekibi olarak Mobilya alırken nelere dikkat etmeli? sorusunun cevabını Ahmet Güleç’ten dinledik.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği MOSDER Başkanı Ahmet Güleç; ’’Zaman içinde gelişen teknoloji ve trendler insanların ömürlük mobilya kullanma alışkanlığını değiştirdi. Artık günün modası ve ev içinde oluşturulmak istenen konsepte uygun mobilyalar tercih ediliyor. Ancak şık görünüşlerine aldanıp satın aldığımız mobilyalar zamanla bazı sorunlara sebep oluyor.’’ diyor.

 

ev-2708-1

 

 

Ahmet Güleç; ’’Renkli, şık ve gösterişli mobilyalara aldanıp mobilyanın yapımında kullanılan malzemeyi ve evimiz için uygunluğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Mobilya alırken dikkat edeceğimiz birkaç basit nokta ile hem şık hem de sağlam ve konforlu mobilya seçmek mümkün.’’ diyor. Güleç’e göre mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle:

 

ev-2708-2

 

 

  • Mobilya alırken tek bir unsura bağlı kalmayın. Fiyat, rahatlık, evinize ve zevkinize uygunluğu gibi seçenekleri göz önünde bulundurun.
  • Seçtiğiniz mobilyalarda kullanılan malzemeleri öğrenin. Hangi cins ağaç kullanılmış, bunların dayanıklılık durumu, seçilen kumaşın cinsi ve kalitesi v.b 
  • Banyo ve mutfak mobilyaları daha sık temizlenir. Deterjana ve temizleyici maddelere dayanıklı ürünler seçin.
  • Mobilyalarınızı almadan önce evinizi tanıyın. Mağazada beğenip aldığınız mobilyalar sizin evinizde aynı şekilde durmayabilir. Evinizin ölçülerini özenle alıp mobilya seçiminizi ona göre yapın.
  • Duvarlarınızın rengi, evinizin ne kadar ışık aldığı gibi kriterler seçeceğiniz mobilyaların renginde doğru karar vermenize yardımcı olur. 
  • Mobilya alacağınız yerin size güvence vermesi de oldukça önemli. Size sağlanan servis imkanları ve garanti koşullarını titizlikle inceleyip mobilyanızı öyle satın alın.
  • Mobilyanızı almadan kullanma kılavuzlarını inceleyerek sizin kullanımınız için uygun olup olmadığını karar verin. 

yesil