Mide bulantısına iyi gelen yöntemlere ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz! “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, mide bulantısına ne iyi gelir araştırması yaptık ve bilimsel verilere dayalı sonuçları sizinle paylaşıyoruz. İşte, mide bulantısına iyi gelen 4 doğal reçete!

Zencefil mide bulantısına iyi geliyor!

Taze veya toz halinde zencefil, mide bulantısını gidermeye yardımcı oluyor. Mide asidini dengeliyor, iç yüzeydeki zararlı bakterilerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Zencefili, mide bulantısını gidermek için iki farklı biçimde kullanabilirsiniz.

  • Birinci yöntem: 1 su bardağı sıcak suyun içine yarım çay kaşığı toz zencefil ekleyip karıştırın. Yudum yudum, sıcakken için.
  • İkinci yöntem: Baş parmağı büyüklüğünde taze zencefilin kabuğunu soyup rendeleyin. Bir çay kaşığı süzme bal ilave edip karıştırın. Bir bardak su eşliğinde tüketin.

Mide bulantısı için naneyi kullanın!

Mide bulantısından kurtulmak için kuru veya taze nane kullanabilirsiniz. Rahatlatıcı etkiye sahiptir, mideyi yatıştırır. Ayrıca, baş ağrısını gidermek için de faydalıdır. Tıpkı zencefil gibi, naneyi iki farklı şekilde kullanabilirsiniz.

  1. Birinci yöntem: 5 yaprak tazeyi ince ince doğrayın. Bir kase yoğurtla karıştırın ve yiyin.
  2. İkinci yöntem: 1 tatlı kaşığı kuru naneyi bir su bardağı sıcak suya ekleyin. 5 dakika demlenmesi için bekletip süzün ve için.

Elma sirkesiyle kolay çözüm bulun!

Elma sirkesi, içerdiği probiyotik bakteriler sayesinde mide ve bağırsak sağlığı için çok yararlıdır. Mide bulantısı hissettiğiniz anda, doğal reçeteden yararlanabilirsiniz.

Oda sıcaklığında bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi, bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırın. Yudum yudum için.

Papatya çayı mide bulantısını geçiriyor!

Sakinleştirici özelliğe sahip papatya çayı, mide bulantısı için doğal bir çözüm olarak karşımıza geçiyor. Hamilelikte mide bulantısı için de kullanabilirsiniz. İki farklı yöntemi tercih edebilirsiniz:

  1. Güvendiğiniz bir markadan hazır poşet çay alıp demleyip günde 2-3 fincan içebilirsiniz.
  2. Aktardan açık kurutulmuş papatya alıp evde demleyebilirsiniz. Bir büyük fincan sıcak suya bir tatlı kaşığı papatya ekleyip 5-6 dakika demleniz yeterlidir. Sıcakken içebilirsiniz.

Mide bulantısı uzun süredir devam ediyorsa, çeşitli hastalıkların göstergesi olabilir. Reflü, gastrit, bağırsak mantarı gibi… Bu yüzden, doğal reçetelerden faydalansanız bile mide bulantısına kesin çözüm için mutlaka doktordan yardım alın.

Mide bulantısına sebep olan veya etkisini artıran bazı beslenme hataları vardır. İyileşene kadar aşırı derecede acı biber, karabiber gibi baharatlar kullanmayın. Alkol tüketimi, mide sağlığına zarar verir. Bu süreçte, alkol kullanmayı en aza indirin veya tamamen bırakın.

“YÜKSEK TOPUKLAR” kadın sitesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce eski sağlığınıza kavuşmanızı temenni ediyoruz. Sağlıkla ilgili merak ettiğiniz başka konular varsa, aşağıdaki arama kutusuna yazıp en doğru bilgileri öğrenebilirsiniz.