elmanin-faydalari0302

‘Yüksek Topuklar’ olarak biz, her ara öğünde bir taze meyve yiyoruz, muhteşem faydalarını görüyoruz ve size tavsiye ediyoruz. Kış mevsiminin en şifalı meyveleriyle kendinizi yenilemeye, sağlıkla kilo vermeye var mısınız?

Kolay kilo vermekten performans artırmaya, kanserden korunmaktan kadın sağlığına kadar harika faydaları olan kış meyvelerine beslenmenizde yer verin. Göreceksiniz, düzenli beslenme sonrasında yorgunluk, fazla kilo, depresyon, adet düzensizliği, şeker hastalığı gibi pek çok sorun çözülecektir.

Kivi

A ve C vitamini açısından zengin olan kivi, bağışıklık sistemine, hastalıklara, göz sağlığına ve kanser hastalığına iyi geliyor.

Elma

Kan şekerini kontrol altına alan elma, tok tutuyor, B3 vitamini sayesinde vücudu koruyor ve bağırsak parazitlerinin dökülmesini sağlıyor.

[wp_ad_camp_2]

Örneğin,  1 adet orta boy elma 50 kaloridir. Ara öğünde 3-4 yemek kaşığı yoğurt ve 1 adet elma yiyerek açlık hissetmeden sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Portakal

Antioksidanlar sayesinde damarları güçlendiren portakal, vücuttaki ezik ve çürüklerin tedavi olmasını sağlıyor. Ayrıca, kadın sağlığını güçlendiriyor.

mandalina-faydalari

Greyfurt

Yüksek C vitamini sayesinde hastalıklardan koruyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, yorgunluğa ve halsizliğe iyi geliyor. Zayıflamayı ve yağ yakmayı hızlandırıyor.

Yağ yakıcı greyfurt kürü tarifi için tıklayınız

Mandalina

C vitamini sayesinde nezle ve grip hastalıklarına karşı koruyan mandalina, yüksek tansiyonu düşürüyor, kan dolaşımını hızlandırıyor.

Ayva

A, B1, B2, C vitamini içeriyor ve ağız kokusunu gideriyor. Tokluk veriyor, diyet yaparken zayıflamayı kolaylaştırıyor.

Nar

A, C, B2 vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hastalıklara karşı koruyor. Örneğin, 3 yemek kaşığı nar, ortalama 60 kaloridir. Ara öğünde veya kahvaltıda nar yiyerek, yağ yakmayı hızlandırabilirsiniz.

narin-faydalari-nelerdir

Muz

A, B, C vitaminleri sayesinde tedavi edici kullanılıyor. Krep, kek, muhallebi gibi tatlılarda doğal tatlandırıcı olarak kullanılıyor. Spor yapanlara, spor öncesinde güç artırıcı olarak öneriliyor.

Kış armudu

A, B1, B2, C vitaminleri içeriyor, kan kolesterolünü dengeliyor. Antioksidan etkisi sayesinde kolon kanseri riskine karşı koruyor. Şeker hastalarının kilo vermesini kolaylaştırıyor çünkü lif oranı yüksektir.

Limon

A ve C vitamini içeriyor. Sindirimi kolaylaştırıyor. Vücuda güç veriyor. Damar sertliğine iyi geliyor. Yüksek tansiyonu düzenliyor. Karaciğeri temizliyor, kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Kilo verdiren limonlu su tarifi için tıklayın

insta-yt-banner