Meyveli maske tarifleriyle evde cilt bakımı yapabilirsiniz! Daha parlak, sağlıklı cilt için meyvelerle cilt bakımı yapmak, cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılamaya yardımcı olacaktır.

Çilekli cilt bakım maskesi tarifi

Sivilce, akne, yağlanma probleminiz varsa çilekli cilt bakım maskesi tarifi size yardımcı olabilir. Haftada 2-3 kez güvenle uygulayabilirsiniz.

3 adet çileği çatalla ezip püre haline getirin ve içine 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyip karıştırın. Tüm yüz ve boynunuza sürüp kuruyana kadar yaklaşık 15 dakika bekletin. Ilık suyla duruladıktan sonra yumuşak hareketlerle kurulayın.

Armutla cilt bakım maskesi tarifi

Haftada bir kez armutla cilt bakım maskesi tarifini kullanabilirsiniz. Armut maskesi cildi beslemek ve nemlendirmek için ideal bir maskedir.

Bir adet olgun armudu soyup cam bir kasenin içinde çatalla iyice ezin. Kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

Avokado ile cilt bakım maskesi tarifi

Cilt kırışıklarını gidermeye ve yeniden yapılanmasına yardımcı olan avokado ile cilt bakım maskesini deneyebilirsiniz. Haftada 2 kez kullanım için uygundur.

Bir tane avokadonun kabuklarını soyup çatalla ezin. İçine yarım tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyip iyice karıştırın.

Yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize bol miktarda sürüp yarım saat bekleyin daha sonra bu bölgeleri ılık su ile yıkayın. Kırışıklıklar ve özellikle kuru ciltler için etkili bir maskedir.

Ayrıca avokadoyu lapa halinde de tek başına cildinize kompres yaparak uygulayabilirsiniz.Hem cilt bakımınızı yapmış hem de kırışıklıklarınızın kaybolmasına yardımcı olmuş olursunuz.