Kilo vermek istiyorsanız, metabolizma hızlandırma yolları haberimiz size yardımcı olacaktır. Baharat kullanımından pratik zayıflama yöntemlerine kadar faydalı bilgileri öğrenebilirsiniz.

İstediğiniz ölçüde kıyafetleri giyemiyor, fazla kilolu olmanın zorluklarını yaşıyorsanız; bu durumdan tamamen kurtulabilirsiniz. Kararlı olun, kendinize inanın ve doğru tekniklerle zayıflamanın mutluluğunu yaşayın!

Metabolizma hızlandırma için baharat kullanın!

Salataya, yoğurda, yemeklere baharat ilave ederek vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, akşam yemeğinden iki saat sonra bir kase yoğurda bir tatlı kaşığı kuru nane ve bir çay kaşığı pul biber ekleyip yiyebilirsiniz. Bu sayede hem daha rahat uyursunuz hem de kilo vermeniz kolaylaşır. Çünkü, hem yoğurt hem de baharatlar metabolizma hızlandırma için faydalıdır.

Yağ yakan ve kilo verdiren besinlerden faydalanın!

Çikolata, hamur işi, gazlı içecekler kilo almaya sebep oluyor, bunu hepimiz biliyoruz. Ancak, bir güzel haber var ki hemen sizinle paylaşalım: Doğal ve sağlıklı besinler de yağ yakmayı hızlandırıyor. Ödülünüz ise, daha zinde ve ideal kiloda kalmak olarak size geliyor.

Aşağıdaki besinleri dengeli biçimde tüketip sağlıklı zayıflamak için önemli adımlar atabilirsiniz:

 • Yeşil çay
 • Türk kahvesi
 • Ispanak
 • Bamya tohumu
 • Yoğurt
 • Kefir
 • Somon balığı
 • Badem
 • Su
 • Ceviz

Örneğin, saat başı bir bardak içebilirsiniz. İkindi vakti ara öğününde 3 tam ceviz içi ve bir fincan sade Türk kahvesi tüketebilirsiniz. Tüm bu çabalar, metabolizma hızlandırıcı etki gösterir.

Yürüyüşün gücünden faydalanıp hafifleyin!

Biliyoruz ki spor yapmak veya yürümek birçok kişinin gözünde büyüyor. Hatta spor yapmadan kilo vermek isteyenler var! Gelin, şimdi bakış açınızı tamamen değiştirelim. Yürümek veya dans etmek, sizin için gerçekten çok faydalıdır. Aşağıda, ana başlıklar halinde görebilirsiniz:

 1. Ruh halini iyileştirip mutluluk verir.
 2. Daha zinde ve enerjik olmayı sağlar.
 3. Metabolizma hızlandırıcı etki gösterir.
 4. Hızlı ve kalıcı zayıflamaya yardımcı olur.
 5. İştahı dengeler ve çabuk doymanızı sağlar.

Anlaştık mı? Bu güzel etkilerinden sonra eminiz ki yürüyüş yapmaya çok hevesli olacaksınız.

Paketli gıdaları olabildiğince az tüketin!

Artık herkes ezbere biliyor ki paketli, kimyasal madde içeren yiyecek ve içecekler kilo aldırıyor. Üstelik, sadece bununla kalmıyor metabolizma yavaşlatıyor. Kabızlığa sebep oluyor. Size, tamamen bunları bırakın demiyoruz ancak olabildiğince azaltmaya çalışın.

Her gün bir paket bisküvi yiyorsanız, bunu yarım pakete düşürün. Tavuk veya et bulyon kullanıyorsanız, artık hiç kullanmayın. Kola veya hazır meyve suyu yerine zayıflamaya yardımcı detoks suyu için.

Gösterdiğiniz çabalar mutlaka karşılığını verecektir. Sabırsız olmayın. Kilo alırken de zaman içinde oldu, zayıflarken de zamana ihtiyacınız var. Önerilerimizi kararlı bir şekilde ve hatta inatla uygulamaya devam edin. Kazanan ve başaran siz olacaksınız!