İlişki bitiş sinyallerini vermeye zaten başlamış, yani ayrılığa hazırlıklı gitmişsin yaşadığın şehre, hatta ayrılmak istediğini söylediğinde, bu durumu son derece sakin karşılamışsın. O zaman sen de ilişkinin kırılma noktasında olduğunu hissetmişsin demektir.

Okula döndüğün gün, onu görmüşsün ve yine son derece normal davranmışsın, konuşmamayı garipsememişsin. Ne zamana kadar? Başka bir kadın devreye girene kadar!

Burada işin trajik olan kısmı, ortaya başka birisinin çıkması ile ağlamaya başlamandır. Özünde sıkıntın ilişkiyi kaybetmek değil, klasik bir kadın içgüdüsü ile, hemcinsin ortaya çıkması ile içine düştüğün ruh halidir. Öncelikle bunu anlaman ve yüzleşmen gerekmektedir. Ağladığın şey biten ilişkin değil, yerine birinin getirilmesidir.

Sorduğun soruya gelince sevgili kardeşim, ister seni unutmak için,isterse ask için birlikte olsun; bu neyi değiştirir ki? Bunun cevabını, seni unutmak içindir diye verirsem, egondan başka nereni onaracak ki yanıtım. Kendini daha mutlu hissedeceksin değil mi? Bak, beni unutamıyor demek, seni bundan sonraki ilişkilerine daha sağlıklı ve bilinçli bir anlayış sahibi olmaya taşıyacak mı? Ağlayıp, beddua ettiğin şey, onun başka birini sevebilecek olmasından öte bir duygu değildir.

Şahsi fikrim şudur ki, sen şimdi kendince bir hırs yapıp erkek arkadaşınla barışsan bile; tekrar çatlayacak bir ilişkiden ve sözde kurtarılmış bir onur ile, diğer kıza yapılacak nispetten başka bir şey eline geçmeyecektir. Bu durum, 20 yaşında hayata karşı bir duruş belirleme, aşkı ve ilişkileri tanımlama ve yaşama aşamasındaki bir genç hanım için doğru bir davranış ve düşünce biçimi değildir. Sorduğun sorunun cevabından çok daha önemli bir noktayı kaçırdığını düşünüyorum. Hangi şartlar için veya altında bitmiş olursa olsun, sonuçta aşk kaybetmiştir! Asıl üzülünmesi ancak ders çıkarılması gereken budur. Bir daha düşün. Kendini olaydan uzaklaştır ve objektif olarak bak, eminim gönül gözün doğrusunu görecektir. Sevgilerimle…

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü
Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan hanım merhaba,

Nerden başlayacağımı bilemiyorum belki saçma sapan şeyler yazacağım ama içimi birilerine dökmem istiyorum.Ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim 8 ay önce çok güzel bir ilişkiye başladım. Klasik her ilişkide olduğu gibi birbirimizden ölene dek ayrılmayacağız, evleneceğiz,ben onun yaşadığı şehre yerleşeceğim gibi bir çok hayal kurduk her şey gayet güzel gidiyordu fakat üniversitenin bitmesine bir buçuk ay kala bize ayrılık yapıştı bu ilişkinin devam etmeyeceği gibi karamsar düşünceler saplandı neyse daha sonra ilişkimiz bu kadar karmaşık bir durumdayken ben yaşadığım şehre 1 haftalığına gittim ve ne olduysa bundan sonra oldu gittiğimin 2. günü ayrılmak istediğini söyledi bende o anki ruh halimle gayet normal karşılayıp tamam dedim ve hiç uzatmadım üniversiteye döndüğüm ilk gün  hiç konuşmadık birbirimizi görsek bile görmemezlikten geldin her neyse ertesi gün eski sevgilimin yeni sevgili yaptığını öğrendim tabi normal olarak ağladım sızladım beddualar ettim falan filan şimdi sana soruyorum Candan hanım:
“Sizce şimdiki sevgilisiyle beni unutmak için mi ilişki yaşıyor yada benimle birlikteyken ona aşık olduğu için mi benden ayrıldı?”
Biraz uzun bir soru oldu ama olsun
Not:Sizin yorumlarınıza çok ihtiyacım var içinden çıkılamaz bir durumdayım.

Candan Sohbetlere Mektup Göndermek için Tıklayın