Meme kanseri, kadınları tehdit eden çok tehlikeli ve yaygın bir hastalıktır. Siz, şu an bu haberi okurken, dünyanın herhangi bir yerindeki bir kadın meme kanseri nedeniyle hayata veda ediyor.

Meme kanserine farkındalık kazandırmak için “Yüksek Topuklar” kadın portalı ekibi olarak, Ekim ayı boyunca meme kanseri hakkında bilgiler ve etkinlik haberleri paylaşacağımızı bildirdik. Amacımız, erken teşhis ve tedaviyle memelerinizi, ruh sağlığınızı ve hayatınızı kanserden kaybetmemeniz için farkındalık kazanmanıza yardımcı olmaktır. Ne mutlu ki sizin sağlığınızı düşünen onlarca insan, kurum, vakıf ve sanatçı var: Zeliha Sunal’ın gönüllü destekçi olduğu, Türkiye Meme Vakfı tarafından düzenlenen ‘flash mob’ etkinliği gibi…

Zeliha Sunal

18 Ekim Cumartesi saat 14:30 – 15:00’da Anadolu yakasında Akasya Acıbadem’de Estee Lauder sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinlikte meme kanserine toplumsal farkındalık yaratmak, mamografi ve erken teşhisin önemine dikkat çekilecek. Siz de bu etkinlikte yer alarak hem sağlığınız için kendinize iyilik yapmış olacaksınız hem de sosyalleşeceksiniz.

Etkinlik detaylarını Türkiye Meme Vakfı Facebook sayfasından öğrenebilirsiniz: https://www.facebook.com/memevakfi