yaratici-guc

Hayatınızdan memnun musunuz yoksa sizi iyileştirecek bir güce mi ihtiyacınız var? Peki, hiç içinizdeki meleği dinleyip mucizeler yaşamayı denediniz mi? “Yüksek Topuklar” olarak sizlere, daha mutlu olmak için yaratıcı gücünüzü keşfetmeyi, meleğinizi dinlemenizi öneriyoruz!

İçimizde, bizim iyiliğimizi isteyen bir ses vardır; kimileri buna sağduyu, kimileri içgüdü der, bizse melekler diyoruz… Çünkü, bu yumuşacık ses sayesinde evden çıkarken yanımıza şemsiye alıp korunmaktan tutun da uygun olmayan bir erkekle görüşmeye son vermek gibi pek çok konuda fayda görebiliyoruz. Siz ona ne derseniz deyin, yaratıcı gücünüzü dinlemenin mucizeleri var!

1- Ruhunuz ve ruhsal sağlığınız güçleniyor.

El sanatlarıyla uğraşmak, yaratıcı işler yapmak, ruh halinizi değiştirir ve mutlu olmanızı sağlar. Dünya çağında yapılan araştırmalar örgü gibi el işleriyle uğraşanların %54 oranında daha az depresyona yakalandığını gösteriyor.

2-Stresten uzaklaşırsınız

Dikkatin bir noktada yoğunlaşması, bir işi sürekli olarak yapmak, bilişsel işlevi arttırdığı için, stresten uzaklaşmanızı sağlıyor. Yaratıcı işlerle uğraşmak, bir çeşit meditasyon görevi görüyor.

3-Güveniniz yükseliyor

El işleriyle uğraşmak, sanatla iç içe olmak, amatör bir uğraş bile olsa, kişinin özgüvenini yükseltir, aynı zamanda kişiyi daha üretici bir birey olmaya sevk ediyor. Hayal kurma gücü yükselirken, tasarım gücü de gelişir.

melek-kartlari-nasil-kullanilir

4-Koordine etme yeteneği artıyor

Mobilyalar üzerinde yenilemelr yapmak, resimle ilgili çalışmalar, dikiş vb. diğer hobiler de, el ile göz arasındaki koordinasyonu kuvvetlendiriyor. Görsel-uzamsal alandaki aksların güçlenmesini sağlıyor.

5-Düşünme gücü kuvvetleniyor

Düzenli yapılan bilişsel faaliyetler, beynin sürekli çalışmasına ve genç kalmasına olanak sağlıyor. Yaratıcı hobilerle uğraşmak, yaşlanmayı yavaşlatıyor.

Peki, siz hangi konularda güçlüsünüz? Hayattaki amacınız nedir, bunlar için de meleklerden yardım isteyebilirsiniz!

Melek tarotu