Melek Kartları, son zamanların en çok merak edilen ve konuşulan konularından biri oldu. Bu yeni spiritüel deneyim; melek kartları bize yol gösterir mi, meleklerden yardım alabilir miyiz, melek koçluğuna ihtiyacımız var mı gibi soruları beraberinde getirdi.


Melek kartlarına ilgi duyanlar için Meleklerle Yaşamak ekibinden Beki İkala Erikli’nin yanıtlarıyla bir derleme hazırladık. Yazımızın sonunda melek kartları nerede satılır sorusuna da cevap bulmuş olacaksınız.

 

1- Melek koçluğu nedir?
Beki İkala Erikli: Biz ‘melek terapisi’ diye bir terim kullanmıyoruz. Yaptığımız çalışmalara ‘melek koçluğu’ diyoruz. Angel therapy, Amerika’da psikoloji doktorası yapmış olan ve melekler üzerine onlarca eseri bulunan Doktor Doreen Virtue’nun yarattığı bir çalışmadır. Yapılan çalışma, danışanlara yaşamlarındaki önemli konularda meleklerin rehberliğini iletmekten oluşmaktadır.

 

2- Nereden öğrendiniz?
Beki İkala Erikli: Meleklerin rehberliğinden söz ederken aslında kendi iç sesimizi duymaktan söz ediyoruz. Bu iş, bir parça İngilizce öğrenmeye benziyor. Nasıl iyi İngilizce konuşmak için iyi bir eğitim, bol pratik yapmak ve dil yeteneği gerekiyorsa, meleklerin sesini duymaya da eğitim alarak başladım ben. Dr. Virtue’dan ve oğlundan eğitimler aldım. Bunları yaşam koçluğu ve NLP eğitimlerimle de birleştirince ‘melek koçluğu’ doğdu.

 

3- Meleklerle iletişime geçmek kolay mı?
Beki İkala Erikli: Aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. O iç sesimizi bir şekilde hepimiz duyuyoruz. Önemli olan meleklerin yani sevginin sesini ‘öteki sesten’ ayırt etmek.

 

4- Meleklerin iletişime geçtiğini nasıl anlarız?
Beki İkala Erikli: Aslında meleklerimiz her an bizler için en hayırlı yolu fısıldıyor. O içinizi ısıtan, bizi teselli eden veya ‘onu affet’ diyen ses, meleklerin yani sevginin sesidir. Melekler bize işaretlerle de mesaj verirler: Tüyler, gökkuşakları, önümüze çıkan metal paralar veya melek şeklinde bulutlar, hatta hep arka arkaya karşımıza çıkan sayılar, meleklerin bize göz kırpmalarıdır.

 

5- Melekler bize yardım eder mi?
Beki İkala Erikli: Eğer onlardan bir şey istersek, bize seve seve yardım ederler. İlahiyat profesörü olan bir bey, “Melekler Allah’ın memurlarıdırlar” demişti.