Canımı acıtan şey, neden bir insanın kendine bunları layık gördüğü! Benim aklım bunu almıyor. Neden biz kadınlar, bir türlü kendimize eziyet eden, acıtan, ruhsal sağlığı yerinde olmayan erkekleri sevdiğimizi zannediyoruz. Burayı çözmek mümkün değil! Mümkün de konu çok uzar, ben de lafın gelişi söyledim.

Senin durumuna gelince, sen bazı konularda fazla tutucu gibi duruyorsun ancak için ve vücudunun biyolojik saati, gördüğün gibi bu durumu kabul etmemiş. Yani, sen ayıplanacak veya namussuzluk sayılacak bir şey yapmamışsın. Önce bu konuda ikna olman gerekiyor.

Yaşadıkların o kadar travmatik ki, buradan sadece benim sözlerimle çözülebileceğini zannetmiyorum. Ağır olaylar yaşamışsın. Bunca şeyin altından tek başına kalkmaya çalışmak, seni daha fazla dibe batırır. İnsan ruhu öyle büyük bir kuyudur ki, insan içine tek başına girdiğinde, bazen çıkışı bulamayabilir.

Bu yaşadıklarından sonra hissettiğin tüm güvensizlik gayet doğal ancak sağlıklı değil. Mektubunu birkaç kere okudum. Kullandığın kelimelere, kendini ifade etme biçimine, içinde bulunduğun psikolojik duruma dikkat ettim. Ve tüm bu gözlemlerimden yola çıkarak söylüyorum ki, mutlaka profesyonel yardım alman gerekiyor!

Lütfen bu uyarımı dikkate al! Kendin için, geleceğin için, bundan sonra yaşamında vereceğin kararların sağlıklı olması için, güven dolu ve güzel bir evlilik yapabilmen, iyi bir anne olabilmen için ama hepsinden önce kendin için; lütfen yardım al! Mutlaka bir psikolog veya psikiyatra git. Onların seni yönlendirmelerine izin ver. Bunca yaşanan şeyin ardından, içinde büyük travmalar kaldığına eminim. Kendine yapacağın en büyük iyilik bu olacaktır.

Çevrendeki herkes, seni sen olduğun için sevecek ve sevmelidir. Üstü ve altı farklı düşüncelerle çizilmiş, kalıpların ve çitlerin içinde yaşatılan bir kadın olamazsın. Bu kötü düşünceleri, kendi içindeki savaşı ve kavgayı bitirmenin, hayatına yeni bir başlangıç yapmanın yolu ise, ruhun tamirinden geçiyor. Bunu da ancak bir uzman becerebilir. Senden tek ricam, kendini daha fazla kurban etme ve yardım al. Gelişmeleri bana bildir. Hatta, sık sık yaz!

Sevgilerimle

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN