Maydanoz kürü ile zayıflayanlar kervanına katılmak ister misiniz? Üç malzemeli maydanoz kürü sayesinde ödem temizliği yapıp kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Önce maydanoz kürü tarifini paylaşacağım sonrasında faydalarından bahsedeceğim. Ayrıca, maydanoz kürü kullanımı ve püf noktaları sizinle olacak… Öyleyse, başlayalım!

Malzemeler,

  • 15 dal maydanoz
  • 1 su bardağı oda sıcaklığında su
  • Yarım limonun suyu

Hazırlanışı,

  1. Tüm malzemeleri mutfak robotuna alın.
  2. Pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar çekin.
  3. Kahvaltıdan 15 dakika önce aç karnına için.

Maydanoz kürü nasıl içilir?

Maydanoz küründen en iyi sonuçları almak için 15 gün boyunca her sabah aç karnına bir bardak için. Bir hafta ara verip sonra tekrar başlayın. Bu şekilde dönüşümlü olarak kullanmanızı öneririm.

Düzenli olarak maydanoz kürüne devam etmek için telefonunuza hatırlatma alarmı kurabilirsiniz. Bu sayede, unutmadan zayıflama kürünü yapabilirsiniz.

Maydanoz kürü kaç kilo verdirir?

Bir kişi, zayıflama tarifine başlamadan önce kaç kilo vereceğini öğrenmek ister. Bunu, son derece doğal karşılıyorum. Ancak, bilimsel gerçekler var! Her insanın, kilo verme miktarı ve hızı birbirinden farklıdır. Maydanoz kürü yapan Ayşe Hanım, 15 günde 2 kilo verirken, Hatice Hanım 15 günde 1 kilo verebilir. Peki, bu neden olur? Bilimsel olarak açıklayayım:

Bir kişinin kilo verme hızı ve miktarı şu etkenlere bağlıdır:

  • Kişinin yaşı, kilosu ve boyu
  • Hastalık durumu ve ilaç kullanımı
  • Metabolizma hızı ve yaşı
  • Ne kadar süredir kötü beslendiği

Ancak, durum her ne olursa olsun maydanoz kürünü yaparken temiz beslenmeye ve hareket etmeye devam edin. Herkesin payına düşen farklı bir kilo miktarı olabilir. Hedefiniz, adım adım ideal kilonuza doğru gitmek olsun… Siz, üstünüze düşeni yapın; gerisini Allah’a bırakın. Rabbimizin pek kıymetli sözünü hatırlayın: “Allah bize yeter, o ne güzel vekildir…”

Maydanoz kürü faydaları nelerdir?

Maydanoz ve limon yüksek oranda C vitamini içerir. Bu sayede yağ yakma metabolizmasını hızlandırır. Ayrıca, hücre yenilenmesine yardımcı olur ve ödem temizliği sağlar.

Maydanoz kürü zararları var mı?

Esasında maydanoz kürünün bilinen bir yan etkisi yok. Ancak, limon suyu nedeniyle bazı kişilerde tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir.

Maydanoz kürünü birkaç gün boyunca yapıp kendinizi gözlemleyin. Aksi bir durum olursa bırakın, yoksa devam edin.

Her zaman soruluyor, cevap vereyim: Maydanoz, anne sütünü azaltabilir. Bu sebeple, maydanoz kürü emziren anneler için uygun değildir.

Emziren anneler için en güzel zayıflama tarifleri

Müjdeli haberim var!

Emziren anneler maydanoz kürü yapamıyor diye üzülmeyin! Sizlere özel hazırladığım zayıflama tarifleri sayesinde kilo verebilirsiniz. Anne sütünü artırırken tokluk hissi veren, sağlıklı zayıflamaya yardımcı olan tariflerim var.

TIKLA OKU: EMZİRENLER İÇİN DOĞAL ZAYIFLAMA TARİFLERİ