Cilt Bakımında Maya Maskesi

 

Yüzünüzü nemlendirmek ve dış etkenlere karşı korumak için mayadan yararlanabilirsiniz. Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor. Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor. Böylece cilt âdeta yenileniyor. Maya, cildin mat ve pürüzlü görünümüne yol açan mide sorunlarını gideriyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor. Maya, deyim yerindeyse cildi hem içerden hem de dışardan besliyor.

 

Maya maskesini hazırlamak için: 1 paket yaş mayayı, 1 tatlı kaşığı sütle karıştırın; yüz ve boynunuza masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

 

Saç Bakımında Maya Maskesi

 

Maya, saçların dökülmesini önleyip sağlıklı uzamasını sağlıyor. İçeriğindeki B5 vitamini, saç sağlığı için çok önemli olan keratin oluşumunu uyarıyor. Keratin, saçların dökülmesini önleyip daha hacimli ve gür görünmesini sağlıyor.

 

Maya maskesini hazırlamak için: 1 paket yaş mayayı, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 çay kaşığı süzme balla karıştırın; saç tellerine ve diplerine masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

 

El Bakımında Maya Maskesi

 

Ellerinizin yumuşacık olması, yaraların hızla iyileşmesi ve tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için maya maskesini kullanabilirsiniz.

 

Maya maskesini hazırlamak için: 1 tatlı kaşığı yaş mayayı, 2 yemek kaşığı sütle karıştırın; hazırladığınız bu doğal el kremini ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın.