Maskara uygularken başvuracağınız hilelerle kirpiklerinizi istediğiniz gibi göstermeniz mümkün! En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar olarak sizler, maskara uygularken ve kullanırken bilmeniz gereken ipuçları veriyoruz. Maskara hileleriyle istediğiniz kirpik görünümüne kavuşun!

Kirpikleri uzun göstermek için

Kirpiklerinizi daha uzun göstermek istiyorsanız, maskarayı ilk olarak kirpiklerinizin uç kısımlarına sürün. Daha sonra, dipten uçlara doğru maskarayı uygulayabilirsiniz.

Göz kapaklarınıza bulaşmasını önlemek için

Maskaranın göz kapaklarınıza bulaşmasını önlemek istiyorsanız, sürdükten sonra ellerinizi sallayarak kirpiklerinizdeki maskaranın daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz.

Maskaranın göz altlarına bulaşmasını önlemek için

Özellikle alt kirpiklere maskara uygularken, göz altlarına bulaşır. Bunu önlemek için, bir kaşık alarak göz altınızda tutun ve maskaranızı uygulayın. Böylece, maskara göz altlarınıza değil kaşığa bulaşır.

Yapışan kirpikleri ayırmak için

Bazı maskaralar kirpiklerinizin birbirine yapışmasına neden olabilir. Bu durumda, makyaj temizleme suyundan faydalanabilirsiniz. Kullanmadığınız bir maskara fırçasını makyaj temizleme suyuna batırın ve yapışan kirpiklerinize uygulayın.

Maskara lekelerini temizlemek İçin

Maskara lekelerini temizlemek için bir kulak çubuğunu nemlendiriciye sürün ve bulaşanları temizleyin.

Maskaranın kurumasını önlemek İçin

Maskaranızın çabuk kurumasını istemiyorsanız, fırçayı maskaranın içinde ileri geri yapmamaya özen gösterin. Bunun yerine, fırçayla üründen alın ve çekin. Çünkü fırçayla birlikte şişeye dolan hava kabarcıkları, maskaranızın kurumasına neden olur.

Kuruyan maskara için

Bir kaseye sıcak su koyun ve içine kurumuş maskaranızı koyun ve biraz bekletin. Maskaranızın eski haline dönecektir.

Maskara uygulamadan önce kirpiklerinize

Maskara sürmeden önce kullanmadığınız temiz bir maskara fırçasına vazeline sürün ve kirpiklerinize uygulayın. Bu sayede, kirpikleriniz daha yoğun, parlak ve kalın gözükecektir.

Maskarayı eşit şekilde uygulamak için

Maskarayı kirpiklerinize eşit bir şekilde, her noktaya uygulamak istiyorsanız, seyahat boyu maskaraları tercih edin. Seyahat boyu maskara fırçaları daha küçüktür. Bu sayede, kirpiklerinizin ulaşılması zor yerlerine bile sürebilirsiniz.

Maskara hilelerini öğrendiniz. Makyaj hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Hangi elbiseye hangi makyaj gider?
Yaşlı gösteren makyaj hataları
Renkli gözler için makyaj önerileri